خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  کیوان علیالی به ۱۰ سال و سه ماه حبس محکوم شد

کیوان علیالی به ۱۰ سال و سه ماه حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – کیوان علیالی شهروند مهابادی به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” از سوی دادگاه انقلاب به ۱۰ سال و سه ماه حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، «کیوان علیالی» شهروند مهابادی که در زندان این شهر به سر می‌برد، در مرحله‌ی بدوی از سوی دادگاه انقلاب به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» به ۱۰ سال و سه ماه حبس محکوم شده است.

کیوان علیالی

کیوان علیالی روز سه‌شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ در میدان منگوران شهر مهاباد پس از ضرب و شتم از سوی نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد. آن‌ زمان، بازداشت او در رابطه با عضویتش در دوران نوجوانی در یکی از احزاب کرد مخالف نظام صورت گرفته بود.

او دی‌ماه ۹۶ پس از اتمام مراحل بازجویی، بدون محاکمه و‌ صدور حکم به زندان مهاباد منتقل شد.

آقای علیالی طی مراحل بازجویی، از ارتباط با خارج از بازداشتگاه و دسترسی به وکیل محروم بوده و تنها طی تماسی تلفنی توانسته بود بازداشتش را به اطلاع خانواده برساند.

کیوان علیالی در دوران نوجوانی نیز در سال ۱۳۸۵ دو ماه را در بازداشت سپاه پاسداران به سر برده و پس از اتمام بازجویی‌ها، به صورت موقت آزاد شده بود. بازداشت دوازده سال پیش وی هم مرتبط با عضویت سابقش در یکی از احزاب کرد بوده است‌.

شهرستان مهاباد یکی از شهرهای کردنشین استان آذربایجان غربی در ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید