خبرگزاری هرانا

    خانه  > فرهنگی  >  دادگاه مطبوعات؛ هفته نامه “پایتخت کهن” مجرم شناخته شد

دادگاه مطبوعات؛ هفته نامه “پایتخت کهن” مجرم شناخته شد

خبرگزاری هرانا – سخنگوی هیات دادگاه مطبوعات استان تهران گفت که در جلسه امروز دادگاه مطبوعات هفته نامه «پایتخت کهن» به اتهام “تخلف از مصوبات شورای عالی امنیت ملی” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” مجرم شناخته شد و هیات منصفه مجرم را در هر دو اتهام وارده مستحق تخفیف ندانست.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، سخنگوی هیات دادگاه مطبوعات استان تهران گفت: “در جلسه امروز دادگاه مطبوعات «پایتخت کهن» مجرم و جلسه رسیدگی به پرونده «مردم سالاری» تجدید شد”.

احمد مومنی‌راد در تشریح جلسه امروز دادگاه مطبوعات گفت: “امروز دو پرونده در جلسه دادگاه مورد رسیدگی قرار گرفت که هیات منصفه یک مورد را مجرم دانست و دادگاه رسیدگی به پرونده مدیرمسئول روزنامه مردم سالاری به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، تجدید شد”.

وی ادامه داد: “در پرونده نخست، مدیرمسئول هفته نامه «پایتخت کهن» به اتهام تخلف از مصوبات شورای عالی امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام مجرم شناخته شد و هیات منصفه  مجرم را در هر دو اتهام وارده مستحق تخفیف ندانست”.

مومنی‌راد افزود: “پرونده دوم نیز مربوط به مدیرمسئول روزنامه مردم‌سالاری بود که به علت آنکه پرونده پیش از این نیز با همین هیات منصفه مورد بررسی قرار گرفته بود و متهم هم جلسه حضور نداشت مقرر شد تا جلسه بررسی تجدید شود”.

لازم به ذکر است رسیدگی به این دو پرونده در شعبه ششم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی شقاقی برگزار شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید