خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  عدم پرداخت حق بیمه کارگران کارخانه‌های فولاد قزوین و آرمان شفق

عدم پرداخت حق بیمه کارگران کارخانه‌های فولاد قزوین و آرمان شفق

خبرگزاری هرانا – حق بیمه دست‌کم ۳۰۰ کارگر شاغل در دو کارخانه «آرمان شفق» و «فولاد قزوین» از ابتدای فروردین ماه سال‌جاری تا پایان خرداد‌ماه‌‌ به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، تعدادی از کارگران دو کارخانه «آرمان شفق» و «فولاد قزوین» که از خرداد‌ماه فعالیت تولید آنها متوقف شده، گفتند: “اواسط خرداد ماه سال جاری، به دلیل متعهد نبودن پیمانکار بخش خصوصی به تعهداتش، مدیریت این مجموعه به اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری شهرستان تاکستان واگذار شده است”.

حق بیمه دست‌کم ۳۰۰ نفر از کارگران دو کارخانه «آرمان شفق» و«فولاد قزوین» از حقوق آن‌ها کسر شده اما به حساب سازمان تامین اجتماعی تاکستان واریز نشده است و از آن موقع تاکنون تلاش کارگران برای وصول این طلب بیمه‌ای از کارفرما بی‌نتیجه باقی مانده است.

این کارگران با درخواست از اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری شهرستان تاکستان برای اینکه به مطالبات بیمه‌ای آنها توجه کنند، افزودند: “صاحب کارخانه در حالی حق بیمه کارگران این کارخانه را نمی‌پرداخت که ماهانه از دستمزد کارگران بابت پرداخت حق بیمه کسر می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه کارگران این دو کارخانه دارای سوابق طولانی هستند، یادآور شد: “در حال حاضر دفترچه‌های بیمه درمانی بیشتر کارگران این دو واحد صنعتی فاقد اعتبار است”.

آنها با بیان اینکه ادامه روند جاری منجر به افزایش مشکلات مالی و دغدغه‌های روحی برای کارگران «آرمان شفق وفولاد قزوین» شده است، اظهار داشت: “انتظار داریم مسئولان استانی و شهرستانی برای رفع مشکلات به وجود آمده برای کارگران این کارخانه، راه‌حلی بیندیشند تا این قشر آسیب‌پذیر را از بلاتکلیفی نجات دهند”.

شهرستان تاکستان یکی از شهرستان‌های استان قزوین ایران است. مرکز این شهرستان، شهر تاکستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید