خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، شماری از کارکنان دفاتر سهام عدالت در مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی تهران، جمعی از کارگران اداره آب و فاضلاب روستایی آستان خوزستان در مقابل ساختمان اداره کل آب و فاضلاب روستایی، بیش از ۲۵۰ نفر از کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج در خیابان اصلی مقابل بیمارستان، جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان کوثر مقابل استانداری یاسوج، جمعی از کارگران شهرداری شادگان در برابر در ورودی ساختمان شهرداری و جمعی از کارگران حوزه سرخس در مقابل فرمانداری این شهر در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز شماری از کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت به دلیل نامشخص بودن وضعیت شغلی و معوقات مزدی خود تجمع صنفی برپا کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شماری از کارکنان دفاتر سهام عدالت، امروز ‌شنبه (۱۴ مهر ماه) مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی واقع در میدان امام خمینی تجمع کردند.

کارکنان سهام عدالت که صبح امروز از محل کار خود در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف کشور به تهران آمده بودند، در تماس با ایلنا گفتند: “بابت مطالبات صنفی‌مان در ۴۲ روز گذشته و نامشخص بودن وضعیت شغلی‌مان بارها مقابل نهاد‌های مختلف دولتی در تهران و شهرستان تجمع کرده‌ایم که آخرین تجمع در روزهای یکم تا چهارم مهرماه مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی برپا شد”.

معترضان که مدعی‌اند؛ مشکلات صنفی آنها در نتیجه بی‌توجهی سازمان خصوصی‌سازی به کارکنان دفاتر سهام عدالت آغاز شده است، در ادامه گفتند: “از وزارت اقتصاد و دارایی درخواست داریم به مشکلات بیش از ۱۵۰۰ نفر از کارکنان دفاتر سهام عدالت توجه ویژه داشته باشد”.

بخش دیگری از اعتراضات کارکنان سهام عدالت درباره اختصاص ۲۵ میلیارد تومان بودجه از سوی هیات وزیران برای جبران خدمات کارکنان شرکت‌های تعاونی شهرستانی سهام عدالت است.

آنها با بیان اینکه سازمان خصوصی‌سازی برخلاف مصوبه مورخ هفتم شهریور ماه سال جاری هیات وزیران اعلام نموده با بودجه‌ای که تخصیص داده شده از هر شرکت تعاونی سهام عدالت شهرستانی فقط به دو نفر امکان پرداخت حقوق آنهم به ازای هر نفر در ماه ۹۹۹هزار تومان را دارد که زیر حداقل قانونی کار است، افزودند: “در چنین شرایطی وضعیت شغلی سایر کارکنان و پرداخت مطالبات مزدی آنها مشخص نیست و در این خصوص هیچ تصمیمی گرفته نشده است”.

طبق اظهارات کارکنان سهام عدالت؛ همه کارکنان این نهاد به دستور سازمان خصوصی‌سازی در دفاتر سهام عدالت حدود ۱۱ تا ۱۲ سال مشغول کار بوده‌اند و هیچ بخشنامه‌ای مبنی بر تعدیل نیروی کار یا تعطیلی و انحلال دفاتر سهام عدالت تاکنون صادر نشده است.

کارکنان سهام عدالت همچنین اظهار داشتند: “هر یک از ما کارگران با چند سر عائله برای چندمین بار برای دریافت حداقل مطالبات مزدی‌مان که به بیش ۴۲ ماه رسیده از شهرستان‌های دورافتاده برای اعتراض به تهران سفر کرده‌ایم. اما هنوز وضعیت شغلی و پرداخت مطالبات مزدی‌مان نامشخص است و تعداد زیادی از ما بعد از گذشت ۱۵ روز از آغاز مهر توانایی مالی برای ثبت‌نام و خرید لوازم تحریز فرزندانمان را در مدرسه نداشته‌ایم”.

تجمع کارگران آبفای خوزستان مقابل ساختمان اداره کل

به گزارشایلنا، جمعی از کارگران اداره آب و فاضلاب روستایی آستان خوزستان در اعتراض به پرداخت نشدن ۷ تا ۱۲ ماه مزد خود، مقابل ساختمان اداره کل آب و فاضلاب روستایی تجمع کردند.

کارگران شبکه آب و فضلاب روستایی استان خوزستان درحالی‌که پارچه نوشته‌ای خطاب به مدیرعامل آب و فاضلاب استان همراه داشتند، صبح امروز شنبه (چهاردهم مهر ماه) به پرداخت نشدن ۷ تا ۱۲ماه حقوق و عیدی و پاداش سنوات خود معترض شدند.

این کارگران گفتند: “مطالبات صدها نفر از کارگران شبکه آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان چند ماه است پرداخت نشده و ما بارها خواستار پرداخت این مطالبات شده‌ایم”.

آنها افزودند: “تاکنون به مشکل ما رسیدگی نشده و در سال‌های اخیر دریافت منظم حقوق به دل‌مان مانده است”.

یکی از کارگران معترض گفت: “حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیریم اما در ۷ ماه گذشته پولی دریافت نکرده‌ایم و امرار معاش‌مان با دستفروشی و مسافرکشی می‌گذرد که با وضعیت فعلی اقتصاد کشور درآمد فعلی‌مان کفاف زنگی‌مان را نمی‌دهد”.

طبق اظهارت وی، شرکت‌های پیمانکاری یک ساعت اضافه‌کاری برای کارگران رد نمی‌کنند و برای امضای قرارداد نیز برگه سفید جلوی‌ آنها می‌گذارند.

آنها گفتند: “بدون شک قبول چنین شرایطی از روی ناچاری است و کماکان شرمنده زن و فرزندان خود هستیم”.

تجمع دوباره کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج/معترضان زیر باران هم دست از اعتراض برنداشتند

به گزارش ایلنا، بیش از ۲۵۰ نفر از کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج در هوای بارانی امروز، در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی یازده ماهه‌شان و تعیین تکلیف نشدن وضعیت این مرکز بزرگ و باقدمت درمانی، در خیابان اصلی مقابل بیمارستان، مجددا دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمعات اعتراضی کارکنان بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج در ابتدای این هفته مجددا از سر گرفته شده است.

قاسم طاهری (نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج) به ایلنا گفت: “بالغ بر ۲۵۰ نفر از کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج امروز نیز، مانند روزهای گذشته برای پیگیری مطالبات بر زمین مانده‌شان، یعنی یازده ماه معوقات مزدی و تعیین تکلیف سرنوشت بیمارستان در خیابان اصلی مقابل بیمارستان امام خمینی کرج تجمع کرده‌اند”.

وی افزود: “امروز قرار بود تجمع در مقابل خانه ملت استان البرز برگزار شود که با توجه به بارندگی، معترضان تجمع را در همان محل سابق هفته پیشین، یعنی خیابان شهید بهشتی که خیابان اصلی مقابل بیمارستان است، برگزار کردند. لازم به ذکر است آنها در وضعیت بارندگی با نگه‌داشتن مشما بر روی سرشان، برای پیگیری مطالباتشان، تجمع را برگزار کردند”.

نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج در پایان، گفت: “تجمع امروز با حضور ماموران نیروی انتظامی، در کمال آرامش و بدون حاشیه برگزار و ادامه یافته است. با این حال، کارکنان معترض از وضعیت کنونی و وعده وعیدهای مقامات مختلف، بسیار ناراحت و ناراضی هستند چراکه تاکنون، در عمل، شاهد اقدامات اثرگذاری از سوی آنها نبوده‌اند. این امر موجب شده تجمعات و اعتراضات کارکنان همچنان با قوت ادامه یابد. این اعتراضات در مواردی، مورد سوءاستفاده شبکه‌ها و افرادی شده که قصد آسیب زدن به چهره نظام و کشور داشته‌اند. بنابراین، بهتر خواهد بود مسئولان مربوطه، با ورود هرچه سریع‌تر به این ماجرا و حل مشکلات کارکنان و خود بیمارستان، زمینه مناسبی برای پایان یافتن اعتراضات ایجاد کنند”.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان کوثر در یاسوج

به گزارش هرانا، امروز، جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان کوثر مقابل استانداری یاسوج، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

این دانشجویان نسبت به وضعیت نامساعد بهداشت خوابگاه‌ها اعتراض داشتند.

اعتصاب کارگران شهرداری شادگان

به گزارش رادیو زمانه، کارگران شهرداری شادگان امروز صبح دست از کار کشیدند و در برابر در ورودی ساختمان شهرداری دست به تجمع زدند.

این نخستین باری نیست که کارگران شهرداری شایگان دست به تجمع می‌زنند.

آنها ۲۳ اردیبهشت نیز در اعتراض به پرداخت‌نشدن ۹ ماه حقوق خود در برابر شهرداری دست به اعتراض زدند.

معترضان می‌گویند کسی به خواسته‌های آنها پاسخ نمی‌گوید.

کارگران شهرداری‌ها که عموماً با شرکت‌های پیمانکاری قرارداد دارند، در بسیاری از نقاط ایران از جمله شهرهای مختلف استان خوزستان بارها نسبت به عقب‌افتادن حقوق‌شان دست به اعتراض زده‌اند.

ادامه اعتراض کارگران خط آهن حوزه سرخس

کانال خبری «اتحادیه آزاد کارگران ایران» شنبه با انتشار عکسی از چندین کارگر خط آهن حوزه سرخس در یک اتوبوس نوشت: «کارگران حوزه سرخس به علت معوقات حقوق برای تجمع مقابل فرمانداری می روند.»

کارگران خط آهن در برابر فرمانداری این شهر مرزی استان خراسان رضوی در اعتراض به تعویق چندماهه حقوق‌شان و عدم پرداخت حق بیمه تجمع کردند.

آنها پیش از این نیز همراه با دیگر کارگران خط آهن دست به اعتراض زده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید