خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت دو شهروند در اشنویه توسط نیروهای امنیتی

بازداشت دو شهروند در اشنویه توسط نیروهای امنیتی

خبرگزاری هرانا – دو شهروند در شهرستان اشنویه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. آنها به «ارتباط با احزاب کرد مخالف نظام» متهم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز پنجشنبه ١٢ مهر ۱۳۹۷، نیروهای ادارە‌ی اطلاعات اشنویه در “دشت‌بیل” یک شهروند به نام “رزگار معروف” فرزند احمد را بازداشت و‌ به محل نامعلومی منتقل کردند.

آقای معروف بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی بازداشت شد و به خانواده‌اش اعلام شده که اتهام وی «همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» است.

رزگار معروف ۲۶ ساله دانشجوی رشته‌ی معماری دانشگاه ارومیه است که یک بار دیگر سال ۱۳۹۴ پس از انتشار یک مجله‌ی دانشجویی، به اداره‌ی اطلاعات احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفته بود.

همزمان نیروهای امنیتی در محله‌ی تاج‌الدین‌آباد اشنویه به منزل “عثمان زبرە” رفته و پس از تفتیش منزل، وی را به اتهام «همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت و به محل نامعلومی منتقل کردند.

شهرستان اشنویه از شهرستان‌های مرزی استان آذربایجان غربی است که در قسمت غربی این استان قرار دارد.

بر اساس داده‌های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی شمسی گذشته (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶بازداشت ۶۸۸۳ شهروند در ایران مبنای عقیدتی یا سیاسی داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید