خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ ساعت ۱۸:۳۱:۰۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت فرامرز مامدی به یک سال و نیم حبس کاهش یافت

محکومیت فرامرز مامدی به یک سال و نیم حبس کاهش یافت

خبرگزاری هرانا – محکومیت سه ساله‌ی فرامرز مامدی زندانی سیاسی در زندان سلماس مورد عفو قرار گرفت و به هجده ماه حبس کاهش یافت. او به اتهام «همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» به حبس محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، حکم‌‌ سه سال حبس «فرامرز مامدی» فرزند اسعد از اهالی روستای دیرک سلماس در زندان مورد عفو قرار گرفته و‌ به یک سال و نیم تقلیل یافت.

فرامرز مامدی

عفو مذکور «عفو‌ رهبری» نام دارد که زندانیان مالی و همچنین متهمان غیر از اقدام علیه امنیت ملی را شامل می‌شود و در مورد پرونده‌ی وی، عفو رهبری مربوط به سال ۹۶ لحاظ شده است.

آقای مامدی روز شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ به دستور دستگاه قضایی برای تحمل سه سال حبس به زندان سلماس منتقل شد‌.

او اولین بار در بهار سال ۱۳۸۸ در سلماس بازداشت شده و به مدت ۴۰ روز در بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات مورد بازجویی قرار گرفته و متعاقبا با تودیع وثیقه آزاد شد. به دلیل آنکه آن زمان دادسرای انقلاب در سلماس وجود نداشت، دستگاه قضایی در شهر خوی توسط قاضی نوروزی حکم ۳ سال زندان را به اتهام «همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» برایش صادر کرد.

پس از آن پرونده خارج از روال عادی به ارومیه ارجاع داده شده و حکم در شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب ارومیه به صورت غیابی توسط قاضی رضایی به ۷ سال افزایش یافت. این حکم پس از اعتراض فرامرز مامدی در شعبه‌ی ۱۴ تجدیدنظر استان در ارومیه توسط قاضی کوه‌کمره‌ای به تعلیقی تغییر یافت.

با این حال فرامرز مامدی مجددا در پاییز ۱۳۹۵ بازداشت شده و پس‌از اتمام مراحل بازجویی با تودیع وثیقه‌ی ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد و در اواخر سال ۹۵ از سوی شعبه‌ی ۱۰ دادگاه انقلاب به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده و نهایتا روز شنبه ۲ دی ۹۶ هم جهت اجرای حکم به زندان سلماس رفت.

شهر سلماس یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید