خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۱۲ ساعت ۱۳:۱۰:۲۰

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  گزارشی از بازداشت احمد عالی‌نژاد و همسرش در شیراز

گزارشی از بازداشت احمد عالی‌نژاد و همسرش در شیراز

خبرگزاری هرانا – احمد عالی نژاد، فعال مدنی ساکن شیراز روز شنبه ۷ مهرماه توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. مامورین اطلاعات سپاه همسر وی را نیز در تاریخ ۸ مهرماه بازداشت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۷ مهرماه ۹۷ مامورین اطلاعات سپاه شیراز احمد عالی‌نژاد، فعال مدنی ساکن این شهر را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

یک منبع مطلع ضمن تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “آقای عالی‌نژاد روز شنبه پس از مراجعه به پلیس آگاهی بازداشت و تحویل اطلاعات سپاه شهر شیراز شده‌اند. پیشتر ابشان به اطلاعات سپاه احضار شده بودند ولی به دلیل اینکه بابت مسائل کاری و شغلی غالبا در شیراز نبوده‌اند احضاریه به دستشان نمی‌رسید؛ همسر آقای عالی‌نژاد را نیز یک روز پس از بازداشت ایشان به بهانه اینکه آقای عالی‌نژاد را از مامورین مخفی کرده‌ بازداشت کرده‌اند”.

این منبع همچنین افزود: “پس از گذشت ۵ روز از بازداشت آقای عالی‌نژاد و همسرشان ماموران اجازه داشتن وکیل به آنها نداده‌ و به خانواده‌شان که برای معرفی وکیل به دادسرای شیراز مراجعه کرده‌اند، گفته شده که یک ماه دیگر خودمان وکیل معرفی می‌کنیم. اکنون رادین، فرزند ۶ ساله آنها نیز پس از بازداشت پدر و مادر نزد بستگان نگهداری می‌شود”.

گفته می‌شود احمد عالی‌نژاد از جمله افرادی بوده است که گاها به خانواده برخی زندانیان سیاسی سرکشی می‌کرده با این حال از اتهامات مطروحه، دلایل بازداشت و محل نگهداری این زوج تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاع دقیقی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید