خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام, اندیشه و بیان  >  افزایش حکم دو زندانی متهم به محاربه در مرحله تجدیدنظر؛ دو زندانی در زاهدان به اعدام محکوم شدند

افزایش حکم دو زندانی متهم به محاربه در مرحله تجدیدنظر؛ دو زندانی در زاهدان به اعدام محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – دو زندانی متهم به محاربه محبوس در بند ۴ زندان زاهدان که پیش‌تر توسط شعبه یک دادگاه انقلاب این شهر یکی به ۱۵ سال حبس تعزیری و دیگری به اعدام محکوم شده بودند، پس از اعتراض به حکم صادره توسط دادگاه تجدید نظر، هر دو به اعدام محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، “عبدالحمید میر‌ بلوچ‌زهی” زندانی سیاسی محبوس در زندان زاهدان توسط دادگاه تجدید نظر به اعدام محکوم شد. همچنین حکم اعدام “جاوید دهقان” هم پرونده‌ای وی تائید شد.

یک منبع نزدیک به این دو زندانی در این خصوص گفت: “آقای عبدالحمید میر‌ بلوچ‌زهی قبلاً به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود اما طی ابلاغیه‌ای که طی چند روز اخیر از سوی دادگاه تجدید نظر به دستش رسیده است به اعدام محکوم شد. همچنین حکم اعدام هم پرونده‌ای وی یعنی آقای جاوید دهقان پس از اعتراض و بررسی مجدد عیناً تائید شد”. سایر متهمان در این پرونده به نامهای “محمود کلکلی، امید ایمانی و علیرضا بمپوری” اعتراضی به حکم دادگاه بدوی نکردند بنابراین احکام حبس ۱۵ ساله آنها نیز از مدتی پیش قطعی شده است.

لازم به یادآوری است که “عبدالحمید میر‌ بلوچ‌زهی” و “جاوید دهقان” پیش‌تر در تاریخ ۹ خردادماه ۱۳۹۶ توسط شعبه یک دادگاه انقلاب زاهدان به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی و محاربه” از طریق حمله مسلحانه به پلیس، به ترتیب به ۱۵ سال حبس تعزیری و اعدام محکوم شده بودند.

زندانیان فوق‌الذکر که هم پرونده‌اند مدعی هستند در مدت نگه‌داری در بازداشتگاه وزارت اطلاعات زاهدان به شدت “شکنجه” شده‌اند. از جمله مواردی از شکنجه که آنان مدعی تحمل آن هستند “عریان شدن اجباری، تحمل ضربات شلاق و در معرض توهین و تحقیر شدید” قرار گرفتن است.

لازم به ذکر است که این اتهامات پس از شکنجه در پرونده آنها درج شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید