خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  صدور حکم حبس و شلاق برای یک متهم در شیراز

صدور حکم حبس و شلاق برای یک متهم در شیراز

خبرگزاری هرانا – دادگاه بدوی مربی ورزشی متهم به تجاوز به یک نوجوان ۱۰ ساله را به ۱۵ سال حبس، ۲ سال تبعید و تحمل ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم کرد. کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، عبدالرزاق موسوی نماینده فارس در شورای عالی استان ها درخصوص این خبر گفت: “این اتفاق مربوط به تیرماه سال‌جاری بوده که با تشکیل پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه یک کیفری استان فارس ارسال شده بود و این فرد بازداشت و به برای صدور رای در اختیار مراجع قضایی قرار گرفته است”.

وی افزود: “این فرد مربی باشگاه خصوصی بوده است”.

بر اساس یک منبع آگاه، دادگاه بدوی این مربی را به ۱۵ سال حبس، ۲ سال تبعید و تحمل ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم کرد.

این منبع آگاه اضافه کرد: “البته این حکم در دادگاه تجدید نظر قابل فرجام خواهی است و هنوز قطعی نیست . احتمال تغییر این رای در دیوان عالی کشور نیز وجود دارد”.

پیشتر علی صالحی، دادستان عمومی و انقلاب شیراز از بازداشت مربی ورزشی که متهم به تجاوز به یکی از نوآموزان شده است خبر داده بود و گفت که “در خصوص فرد متهم قرار نظارت قضایی و منع کامل وی از فعالیت ورزشی و مربی‌گری صادر و مجوز فعالیت وی لغو خواهد شد”.

وی تأکید کرده بود: “در این پرونده تنها یک نفر شاکی است و تاکنون شاکی دیگری از متهم طرح شکایت نکرده است”.

لازم به یادآوری است میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های غیر‌انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید