خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال حداقل چهار زندانی در زندان ارومیه جهت اجرای حکم اعدام

انتقال حداقل چهار زندانی در زندان ارومیه جهت اجرای حکم اعدام

خبرگزاری هرانا – صبح امروز، دست‌کم چهار زندانی محکوم به اعدام جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی زندان ارومیه منتقل شدند. این افراد پیشتر از بابت اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز دوشنبه ۹ مهرماه ۱۳۹۷، دست کم ۴ تن از زندانیان محبوس در اندرزگاه‌های مختلف زندان ارومیه جهت اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی منتقل شدند.

اتهام منتقل شدگان قتل عمد گزارش شده است.

در حال حاضر هویت یکی از این زندانیان به نام “چنگیز ایرانی، از بند روان‌درمانی زندان ارومیه” توسط هرانا احراز شده است.

هویت سه زندانی دیگر کماکان توسط هرانا در حال بررسی است

گفته می‌شود احتمال دارد بر تعداد منتقل شدگان افزوده شود و در صورت عدم رضایت اولیای دم احکام اعدام آنان بزودی به صورت گروهی به اجرا در آید.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین‌الملل، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) دست کم ۳۲۲ شهروند اعدام شدند و ۲۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۲۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید