خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  بقایی و جوانفکر به احکام صادر شده اعتراض کردند

بقایی و جوانفکر به احکام صادر شده اعتراض کردند

خبرگزاری هرانا – وکیل مدافع حمید بقایی گفت که نسبت به حکم صادر شده اخیر برای موکلش مبنی بر ۶ ماه حبس تعزیری اعتراض کرده است. عبدالله پور در رابطه با پرونده دیگر موکلش علی اکبر جوانفکر نیز گفت که در رابطه با حکم صادره علیه آقای جوانفکر نیز در دادگاه انقلاب درخواست واخواهی خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، مهران عبدالله‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت پرونده جدید مطرح شده علیه حمید بقایی اظهار کرد: “صبح امروز درخواست تجدیدنظرخواهی خود را در رابطه با حکم صادره علیه ایشان در رابطه با اتهام  توهین به مسئولان ثبت کردیم”.

وی افزود: “این حکم در خصوص اتهام توهین به مسئولان در پی انتشار فیلم سخنان حمید بقایی مقابل زندان اوین و توهین به مسئولان صورت گرفته است که بر اساس آن شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری او را در رابطه با اتهام نشر اکاذیب تبرئه و به اتهام توهین به اشخاص و مقامات به ۶ ماه حبس محکوم کرد“.

لازم به یادآوری است، حمید بقایی در تاریخ ۱۸ تیر ۱۳۹۴ در پی احضار از سوی دادگاه به اتهام اختلاس بازداشت و چند روز بعد در تاریخ ۴ مردادماه با تودیع وثیقه ۲۰ میلیاردی از زندان آزاد شد.

با این حال وی پس از آزادی صحبت‌هایی در خصوص وضعیت برخی زندانیان مطرح کرد که موجب شد تا پرونده جدیدی علیه وی تشکیل شود. در دادگاهی که در مهرماه سال گذشته برگزار شد حمید بقایی جمعا به ۶۳ سال حبس، ۴۳ میلیارد تومان جزای نقدی و شلاق محکوم شد که بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، اشد آن یعنی ۱۵ سال قابلیت اجرایی داشت.

حمید بقایی پیش از این به مدت ۳۵ روز اعتصاب غذا کرده و در این مدت دو شرط خود برای پایان دادن به اعتصاب غذا را اعاده دادرسی و برگزاری دادگاه علنی و همچنین اعطای مرخصی عنوان کرد.

عبدالله پور در رابطه با پرونده دیگر موکلش علی اکبر جوانفکر نیز گفت: “در رابطه با حکم صادره علیه آقای جوانفکر نیز در دادگاه انقلاب درخواست واخواهی خواهیم کرد”.

عبدالله پور در رابطه با اتهام علی اکبر جوانفکر خاطرنشان کرد: “موکلم به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در پی آتش زدن حکم حمید بقایی در مقابل سفارت انگلیس به ۵ سال و یک ماه حبس محکوم شده که نسبت به حکم صادره در دادگاه انقلاب درخواست واخواهی خواهیم کرد”.

قبلتر مهران عبداله‌پور وکیل مدافع جوانفکر گفت که علی‌اکبر جوانفکر به اتهام “نشر اکاذیب و توهین” از سوی شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کارکنان دولت به دو سال و نیم حبس محکوم شده است.

گفتنی است که پیشتر غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری تهران از صدور رای پرونده “علی اکبر جوانفکر” خبر داد و گفت که علی اکبر جوانفکر به چهار سال حبس محکوم شد.

لازم به اشاره است که علی‌اکبر جوانفکر صبح روز (یک شنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۷) توسط ماموران از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه و به علت عدم پرداخت جزای نقدی در رابطه با پرونده‌ای مربوط به دو سال قبل به اتهام نشر اکاذیب و توهین به مسئولان بازداشت و پس از ساعاتی با پرداخت جزای نقدی خود آزاد شد.

علی‌اکبر جوانفکر (زادهٔ ۱۳۳۸ در تهران) مدیرعامل خبرگزاری ایرنا، مدیر موسسه مطبوعاتی ایران و مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد در دوران تصدی شهرداری تهران و ریاست جمهوری بوده. وی همچنین از مدیران میانی خبرگزاری جمهوری اسلامی بوده‌است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید