خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷, 22nd of July 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ ساعت ۲۲:۰۰:۵۴

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۳ کارگر کشته و ۲ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانابه نقل از مهر، مورخ ۴ مهر ۱۳۹۷، مدیر سازمان آتش نشانی دزفول از کشته و مصدوم شدن سه کارگر داربست بند در اثر برق گرفتگی در این شهرستان خبرداد.

عبدالحسین معظم فر در این خصوص گفت: “در ساعت ۱۷:۴۳ امروز (۴ مهر‌ماه) دقیقه طی تماس شهروندی با سامانه ۱۲۵ این سازمان گزارش برق گرفتگی سه کارگر داربست بند اطلاع رسانی شد”.

وی افزود: “به محض دریافت گزارش از طرف ستاد فرماندهی عملیات سریعا دو اکیپ اطفای حریق و امداد و نجات از ایستگاه مرکزی به محل حادثه واقع در بلوار شاه خراسان نرسیده به خیابان امام خمینی اعزام شد”.

مدیرعامل آتش نشانی دزفول تصریح کرد: “در این حادثه که به علت بی احتیاطی و عدم رعایت اصول ایمنی در حین جابجایی داربست فلزی اتفاق افتاد؛ متاسفانه با برخورد یک قطعه از داربست با شبکه برق فشار قوی منجر به برق گرفتگی هر سه کارگر داربست بند شد”.

وی افزود: “در این حادثه متاسفانه یک نفر در دم جان باخت و دو کارگر دیگر به شدت مصدوم شدند که توسط اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان بزرگ دزفول انتقال یافتند”.

مرگ یک آتش‌نشان و یک چاه‌کن در روستای دره وزم کرمانشاه

به گزارش ایلنا، مورخ ۳ مهر ۱۳۹۷، در پی وقوع حادثه‌ای در روستای دره وزم شهرستان سنقر و کلیایی استان کرمانشاه یک آتش‌نشان و یک کارگر مقنی جان خود را از دست دادند.

در پی وقوع حادثه و محبوس شدن یک مقنی در چاهی در روستای دره وزم استان کرمانشاه نیروهای عملیاتی آتش نشانی شهرستان سنقر و کلیایی به محل حادثه اعزام شدند.

در این حادثه، یک کارگر ۵۴ ساله به نام «منوچهر» در چاهی واقع در زاغه خانه‌اش واقع در روستای دره‌ وزم شهرستان سنقر و کلیایی محبوس می‌شود.

از قرار معلوم تیم امداد و نجات هلال احمر پایگاه خسروآباد شهرستان بلافاصله بعد از اطلاع‌رسانی اهالی به این منطقه اعزام می‌شوند که به گفته مصطفی متولیان، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سنقر و کلیایی، یکی از نیروی‌های آتش‌نشانی شهرستان به نام «محمد خسروی» پس از اعزام گروه و حضور در محل حادثه برای نجات فرد مذکور به داخل چاه موجود رفته که به دلیل وجود گاز سمی سقوط کرده و در عمق چاه جان خود را از دست می‌دهد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید