خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷, 25th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ ساعت ۱۶:۴۶:۰۷

    خانه  > سایر گروهها  >  اجرای حکم ۷۴ ضربه شلاق در ملاعام در “بخش زبرخان نیشابور”

اجرای حکم ۷۴ ضربه شلاق در ملاعام در “بخش زبرخان نیشابور”

خبرگزاری هرانا – روابط عمومی دادگستری خراسان رضوی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که حکم شلاق یک متهم در بخش زبرخان نیشابور که پیش‌تر به اتهام “سرقت ” به ۷۴ ضربه شلاق تعزیری محکوم شده بود، امروز در ملأ عام اجرا شد. کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در این اطلاعیه اعلام کرده: “در پی وقوع سرقت‌های متعدد توسط فردی با هویت «ع. ت.» فرزند اسماعیل و دستگیری نامبرده توسط ضابطان دستگاه قضایی و تشکیل پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب بخش زبرخان؛ مجرمیت نامبرده احراز و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه ارجاع می‌شود”.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: “با عنایت به تأیید کیفرخواست صادره از سوی شعبه ۱۰۱ کیفری ۲ دادگاه بخش زبرخان و صدور رأی محکومیت و همچنین تأیید رأی صادره توسط شعبه ۲۵ دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی و قطعیت رأی؛ مراحل قانونی اجرای حکم آغاز می‌شود”.

به گفته روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی این پرونده پس از طی مراحل قانونی، بخشی از حکم صادره مبنی بر تحمل نامبرده به ۷۴ ضربه شلاق تعزیری در ملأ عام، این حکم امروز در ملأ عام به مرحله اجرا درآمد.

براین اساس «ع ت» فرزند اسماعیل به ۳ سال حبس، رد مال و تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری در ملأ عام (محل وقوع جرم) محکوم شده است.

لازم به یادآوری است میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های غیر‌انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

شهرستان نیشابور یکی از شهرستان‌های استان خراسان رضوی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید