خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  پایان اعتصاب غذای مهین‌تاج احمدپور، با وعده مساعد مسئولان زندان

پایان اعتصاب غذای مهین‌تاج احمدپور، با وعده مساعد مسئولان زندان

خبرگزاری هرانا – مهین‌تاج احمدپور، زندانی سیاسی محبوس در زندان نشتارود تنکابن که از روز دوشنبه ۱۹ شهریورماه در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی، مانع‌تراشی مسئولین در استفاده وی از تلفن زندان و تهدید شدن به بازکردن پرونده جدید دست به اعتصاب غذا زده بود، امروز سه‌شنبه پس از گذشت ۱۶ روز با وعده مساعد مسئولان زندان جهت تامین خواسته‌هایش به اعتصاب خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۳ مهرماه ۱۳۹۷ مهین‌تاج احمدپور، زندانی سیاسی محبوس در زندان نشتارود تنکابن، با وعده مساعد مسئولان زندان جهت رسیدگی به خواسته‌هایش به اعتصاب خود پایان داد.

یک منبع نزدیک به خانم احمدپور ضمن تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “مسئولین زندان که قبلا مانع دریافت داروهایی شده بودند که خانواده خانم احمدپور برای ایشان می‌آوردند، به وی گفتند که می‌تواند داروها را دریافت کند و جهت اعزام وی به بیمارستان خارج از زندان جهت رسیدگی مناسب پزشکی نیز اقدام خواهند کرد. علاوه بر این از وی خواسته‌اند که درخواست آزادی مشروط را بنویسد و قول همکاری مساعد در این زمینه نیز به ایشان داده‌اند”.

هرانا پیشتر در گزارش مربوط به دهمین روز اعتصاب غذای مهین‌تاج احمدپور از عدم رسیدگی پزشکی علیرغم وخامت وضعیت جسمی این زندانی سیاسی و بی‌توجهی مسئولین زندان خبر داده بود.

مهین‌تاج احمدپور که در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی، ممانعت رابط تلفن و مسئولین از استفاده وی از تلفن زندان و تهدید ریاست زندان و رئیس حراست زندان مبنی بر تشکیل پرونده جدید علیه وی دست به اعتصاب غذا زده بود، تا دهمین روز اعتصاب غذا کاهش وزن ۴ کیلوگرمی داشت.

پیش از آن نیز یک منبع مطلع در رابطه با وضعیت جسمانی این زندانی گفته بود: “خانم احمدپور به علت بیماری کمبود پلاکت خون هر ماه ملزم به دریافت ۷ واحد خون هستند و به علت ابتلای وی به این بیماری مشکوک به ابتلا به بیماری سرطان خون نیز بوده و برای جلوگیری از پیشرفت این بیماری ناچار به تزریق آمپول‌هایی به طور منظم هستند. علی‌رغم وضعیت بیماری ایشان و وجود پرونده و دستور پزشک، مسئولین زندان از اعزام وی به بیمارستان جهت انجام آزمایشات و رسیدگی پزشکی جلوگیری می‌کنند.”

مهین‌تاج احمدپور شهروند ۴۶ ساله اهل تنکابن پیش از این به شغل دستفروشی مشغول بوده و در جریان اعتراضات سراسری دی‌ماه سال گذشته در شهر تنکابن همراه با ۱۴ تن دیگر  بازداشت شد.

هشت تن از این افراد توسط دادگاه انقلاب این شهر طی حکمی که به صورت گروهی صادر شد، مجموعا به تحمل ۲۸ ماه و نیم حبس محکوم شدند.  پیش‌تر نیز شش تن از این افراد در بخش دیگری از پرونده خود توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو تنکابن به ریاست قاضی ابراهیمی، جمعا به ۲۴ ماه حبس محکوم شده بودند.

خانم احمدپور در تاربخ ۱۲ اردیبشهت ماه توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو تنکابن به اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی” به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری و در تاریخ ۲۰ مردادماه توسط دادگاه انقلاب تنکابن به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به تحمل ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد. دادگاه درباره اتهام خانم احمدپور به گزارش مراجع انتظامی، تصاویر و بازبینی فیلم تجمعات اعتراضی در شهر تنکابن استناد کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید