خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از مرگ ۳ محکوم به اعدام در بوشهر و یزد

رهایی از مرگ ۳ محکوم به اعدام در بوشهر و یزد

خبرگزاری هرانا – رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر از رهایی دو محکوم به اعدام در پنج ماه ابتدایی امسال در بوشهر خبر داد. بنابر خبری دیگر، رئیس شورا‌های حل اختلاف استان یزد از رهایی یک زندانی محکوم به اعدام با رضایت اولیای دم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آنا، علی جمادی در خصوص موارد صلح و سازش در پرونده‌های محکوم به‌ اعدام و بخشش اعدامی‌ها در استان بوشهر در پنج ماه ابتدایی امسال با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های چشمگیر در زمینه صلح و سازش در جرائم قتل عمدی منتهی به اعدام اظهار کرد: “در این مدت دو نفر از کسانی‌که به علت قتل عمد به اعدام محکوم شده بودند با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند”.

رهایی ۷ محکوم به اعدام با صلح و سازش در سال گذشته

وی در خصوص پرونده‌های مربوط به اعدام در سال ۹۶ که به صلح و سازش منجر شده است، گفت: در سال گذشته نیز ۷ نفر از افرادی که به‌دلیل قتل عمد به اعدام محکوم شده بودند با جلب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند. در یکی از این پرونده‌ها فرد متهم به قتل پس از گذراندن ۹ سال حبس به پای چوبه دار هم رفته بود اما در لحظات پایانی اولیای دم بدون دریافت هزینه‌ای گذشت کردند. در یکی دیگر از پرونده‌های سال ۹۶ که فرد به دلیل قتل عمد محکوم به اعدام بود با پرداخت ۸۰۰ میلیون ریال رضایت اولیای دم را جلب کرد و از مرگ رهایی یافت”.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان یزد خبر داد: رهایی زندانی محکوم به اعدام با رضایت اولیای دم

به گزارش ایلنا، معاون قضایی و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان یزد از سازش یکی دیگر از پرونده‌ها با موضوع قتل عمد در شورای حل اختلاف ویژه زندانیان شهرستان یزد خبر داد.

محمدرضا حداد گفت: “در پرونده تشکیل شده در شعبه ۳۱ شورای حل اختلاف شهرستان یزد (ویژه زندانیان) محکوم به اعدام فردی ۲۸ ساله که در سال ۱۳۹۳ به اتهام قتل عمد دستگیر و پس از تفهیم اتهام با قرار قانونی روانه زندان شده بود، با پیگیری‌ها و مذاکرات انجام شده توسط اعضای این شعبه و با اخذ رضایت از اولیای دم از چوبه‌دار رهایی یافت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید