خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  زندان تنکابن؛ انتقال یک زندانی جهت اجرای حکم اعدام

زندان تنکابن؛ انتقال یک زندانی جهت اجرای حکم اعدام

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه، یک زندانی که به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی زندان نشتارود تنکابن منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲ مهرماه ۱۳۹۷، یک زندانی در زندان نشتارود تنکابن جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شد.

هویت این زندانی “مجید پیلی”، فرزند ولی، ۴۱ ساله، اهل رامسر توسط هرانا احراز شده است.

آقای پیلی که از حدود سه سال پیش به اتهام قتل در زندان تنکابن نگهداری می‌شد، طی روز جاری جهت اجرای حکم اعدام از زندان تنکابن به سلول‌های انفرادی زندان نشتارود تنکابن منتقل شده است.

یک منبع مطلع ضمن تایید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “حمید پیلی از حدود سه سال پیش همراه با خانم “زهرا قربان پور” به اتهام قتل “مجید ذبیحی” همسر خانم قربان‌پور بازداشت و در دادگاه تنکابن محاکمه شدند. در نهایت قاضی دادگاه آقای پیلی را به اتهام قتل به اعدام و خانم قربان‌پور را به اتهام معاونت در قتل به ۱۲ سال حبس محکوم کرد. حکم اعدام آقای پیلی نیز اوایل امسال در دیوان عالی کشور تایید شده بود.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین‌الملل، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) دست کم ۳۲۲ شهروند اعدام شدندو ۲۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۲۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید