خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷, 21st of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ ساعت ۱۵:۵۵:۴۰

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  شکایت از دو نماینده مجلس در دستور کار هیات نظارت بر رفتار نمایندگان

شکایت از دو نماینده مجلس در دستور کار هیات نظارت بر رفتار نمایندگان

خبرگزاری هرانا – سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس گفت که شکایت تعدادی از نمایندگان از “پروانه سلحشوری” و “غلامرضا حیدری” نمایندگان تهران به دلیل نطق اخیرشان به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان رسیده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خانه ملت، محمدجواد جمالی نوبندگانی با اشاره به آخرین جلسه سه‌شنبه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، گفت: “بعداز جلسه علنی سه شنبه ۱۳ شهریورماه،شکایت جمعی از نمایندگان مجلس از خانم پروانه سلحشوری و غلامرضا حیدری نمایندگان تهران، ری شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس به دلیل سخنانی که در نطق میان دستور خود داشتند، واصل شد”.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد: “به دلیل تعطیلات دوهفته ای مجلس هنوز جلسه‌ای برای رسیدگی به این شکایت تشکیل نشده است”.

گفتنی است، تا کنون حدود ۲۰ نفر از نمایندگان شکایت کرده اند که دلیل شکایت نمایندگان محتوای نطق این دو نماینده است. نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای نامه ای خطاب به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، از اظهارات دو نماینده تهران در نطق میان دستور خود انتقاد کردند.

پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی سه شنبه ۱۳ شهریورماه نطق سالیانه خود را ایراد کرد که بخشی از آن بین کاربران فضای مجازی دست به دست شد و واکنش‌هایی را نیز به همراه داشت.

گفتنی است که پیشتر پروانه سلحشوری، نماینده مجلس با اشاره به اینکه یکی از دو نهاد وزارت کشور یا ناجا به‌خاطر اعتراض به ضرب و شتم دختر جوان توسط گشت ارشاد از وی شکایت کرده گفت که هیات نظارت بر رفتار نمایندگان این شکایت را رد کرده اما گاهی عواقب اظهارنظر منجر به عقب‌نشینی نمایندگان می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید