خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  آزادی شش شهروند بازداشت‌شده در اشنویه و روانسر

آزادی شش شهروند بازداشت‌شده در اشنویه و روانسر

خبرگزاری هرانا – پنج تن از بازداشت‌شدگان با اتهامات مرتبط با احزاب کرد مخالف نظام در اشنویه با تودیع وثیقه آزاد شدند. یک شهروند شصت ساله هم در روانسر به صورت موقت آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، «باقر صفری» شهروند شصت ساله که روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ به دلایل نامعلومی از سوی نیروهای وزارت اطلاعات در شهرستان روانسر بازداشت شده بود، به صورت موقت آزاد شد.

آقای صفری که بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی بازداشت شده بود، پیشتر نیز سابقه‌ی بازجویی و بازداشت‌ کوتاه‌مدت را دارد و یک بار دیگر روز ۱۰ مرداد به اداره‌ی اطلاعات این شهرستان احضار شده و در ارتباط با احزاب کرد مخالف نظام مورد بازجویی قرار گرفته بود.

در خبری دیگر روز یکشنبه ۲۵ شهریور، پنج تن از بازداشتی‌های اشنویه با تودیع وثیقه آزاد شدند. از این شمار، «موسی محمودی» با تودیع وثیقە‌ی ۵٠٠ میلیون تومانی و «کامل احمدی»، «ابوبکر میناپاک» «محمدامین قاضی» و «یوسف احمدی» با تودیع وثیقە‌های ٢٠٠ میلیون تومانی به صورت موقت تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه آزاد شده‌اند. پیشتر در همان تاریخ، آزادی شش تن از بازداشتیهای دیگر این شهرستان هم اعلام شده بود.

تمامی این افراد در هفته‌ی دوم مرداد به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت شده و تا هنگام درخواست وثیقه نتوانسته بودند با خانواده‌هایشان ارتباط برقرار کنند و‌ طی مراحل بازجویی، از حق دسترسی به وکیل محروم بوده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید