خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  محکومیت جدید “علی‌اکبر جوانفکر” به دو سال و نیم حبس

محکومیت جدید “علی‌اکبر جوانفکر” به دو سال و نیم حبس

خبرگزاری هرانا – وکیل مدافع علی‌اکبر جوانفکر از محکومیت موکلش به دو سال نیم حبس از سوی شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کارکنان دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، مهران عبداله‌پور وکیل مدافع جوانفکر با اعلام این خبر گفت که علی‌اکبر جوانفکر به اتهام “نشر اکاذیب و توهین” از سوی شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کارکنان دولت به دو سال و نیم حبس محکوم شده است.

این وکیل دادگستری در پاسخ به این سئوال که آیا نسبت به حکم غیابی جوانفکر که از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب به اتهام “اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” به ۵ سال و یک ماه حبس محکوم شده، واخواهی کرده‌اند یا خیر، اظهار کرد: “برای اعتراض و واخواهی هنوز مهلت داریم و در حال بررسی ایرادات حکم صادره هستیم”.

گفتنی است که پیشتر غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری تهران از صدور رای پرونده “علی اکبر جوانفکر” خبر داد و گفت که علی اکبر جوانفکر به چهار سال حبس محکوم شد.

لازم به اشاره است که علی‌اکبر جوانفکر صبح روز (یک شنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۷) توسط ماموران از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه و به علت عدم پرداخت جزای نقدی در رابطه با پرونده‌ای مربوط به دو سال قبل به اتهام نشر اکاذیب و توهین به مسئولان بازداشت و پس از ساعاتی با پرداخت جزای نقدی خود آزاد شد.

علی‌اکبر جوانفکر (زادهٔ ۱۳۳۸ در تهران) مدیرعامل خبرگزاری ایرنا، مدیر موسسه مطبوعاتی ایران و مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد در دوران تصدی شهرداری تهران و ریاست جمهوری بوده. وی همچنین از مدیران میانی خبرگزاری جمهوری اسلامی بوده‌است.

پیش از این حمید بقایی نیز به اتهام توهین به مسئولان توسط شعبه ١٠۵٩ دادگاه کارکنان دولت محاکمه به ۶ ماه حبس محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید