خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  استان فارس؛ ۹ زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شدند

استان فارس؛ ۹ زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – صبح امروز، ۹ زندانی به اتهام “تجاوز به عنف” در زندان عادل آباد شیراز اعدام شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۹ زندانی به اتهام “تجاوز به عنف” در زندان عادل آباد شیراز اعدام شدند.

حکم این محکومان در شعبه ۳ دادگاه کیفری یک استان فارس صادر و پس از آن در شعبه ۲۹ دیوان عالی کشور مورد تأیید قرار گرفت.

هر ۹ متهم ابتدا در دادگاه کیفری یک استان به اعدام محکوم شدند که پس از فرجام خواهی و تأیید رأی در دیوان عالی کشور و صدور استیذان توسط معاون اول قوه قضائیه حکم اعدام آنها صبح امروز در زندان عادل آباد شیراز اجرا شد.

گفتنی است پیش از این رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن اعلام اسامی این محکومان از قطعی شدن حکم اعدام آنان در دیوان عالی کشور خبر داده بود.

اسامی این افراد “عبدالخالق صفایی، علی اکبر حقیقی، علی شاه علیان، حمیدرضا صفایی، بهنام روستایی، احسان صفایی، محمدرضا صفایی، داوود زارعی و مهدی زمانی” احراز شده است.

بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین‌الملل، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶ تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) دست کم ۳۲۲ شهروند اعدام شدندو ۲۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۲۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید