خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۶/۲۹ ساعت ۰:۰۴:۴۱

    خانه  > slide, اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  تفهیم اتهام هاشم حسین پناهی در دادگاه ویژه روحانیت

تفهیم اتهام هاشم حسین پناهی در دادگاه ویژه روحانیت

خبرگزای هرانا – هاشم حسین‌ پناهی فعال مذهبی اهل سنت و یکی از مسئولان دفتر کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی کردستان که روز گذشته در پی احضار قبلی در دادسرای ویژه روحانیت غرب کشور واقع در شهر همدان حاضر شده بود پس از تفهیم اتهام با قرار کفالت و تا پایان زمان دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگذاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۲۷ شهریورماه ۹۷ هاشم حسین‌ پناهی فعال مذهبی اهل سنت و یکی از مسئولان دفتر حسن امینی حاکم شرع کردستان در پی حضور در دادسرای ویژه روحانیت غرب کشور واقع در شهر همدان و پس از تفهیم اتهام با قرار کفالت تا زمان پایان زمان دادرسی آزاد شد.

وی در تاریخ ۲۲ شهریورماه سال جاری به صورت تلفنی به این دادسرا احضار شده بود.

اتهامات عنوان شده علیه هاشم حسین پناهی در دادسرای ویژه روحانیت “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “تشویش اذهان عمومی” بوده است.

یک منبع نزدیک به آقای حسین پناهی در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “هاشم حسین پناهی پس از اعدام رامین حسین‌ پناهی در مراسم ترحیم ایشان در روستای قروچای (روستای خانه پدری رامین حسین‌پناهی) شرکت کرده بودند و اداره اطلاعات کردستان نیز در پی شرکت و سخنرانی ایشان در این مراسم از وی به دادگاه ویژه روحانیت شکایت کرده بود. این احضار و اتهامات عنوان شده علیه ایشان در پی این شکایت بوده است”.

این منبع همچنین افزود: “آقای حسین پناهی این اتهامات را نپذیرفته و گفته است که سخنرانی ایشان در این مراسم در ارتباط با حقوق قانونی تمام زندانیان از جمله حق استفاده از وکیل بوده است”.

لازم به ذکر است هاشم حسین پناهی که مدرس مدرسه علوم دینی امام بخاری سنندج نیز هست، پیشتر نیز در سال ۹۲ در دادگاه ویژه روحانیت به اتهام تبلیغ علیه نظام به شش ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شد و پس از گذراندن دوران حبس خود از زندان اوین آزاد شده بود.

گفتنی است، این فعال اهل سنت کارمند سابق قوه قضائیه بوده و مدت ۱۲ سال در دادگستری مشغول فعالیت بوده است که به علت دفاع از حقوق اهل‌سنّت و شرکت در فعالیتهای دینی ۹ سال پیش از کار برکنار شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید