خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷, 25th of July 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ ساعت ۱:۵۴:۰۶

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  پرونده قتل آتنا اصلانی؛ امیرحسین مقصودلو (تتلو) به حبس و شلاق محکوم شد

پرونده قتل آتنا اصلانی؛ امیرحسین مقصودلو (تتلو) به حبس و شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – امیرحسین مقصودلو معروف به “تتلو” به اتهام “نشر اکاذیب و انتشار تصاویر نامربوط” به ٧۴ ضربه شلاق، ٢ سال حبس و پرداخت جریمه نقدی محکوم شد. آقای مقصودلو پس از قتل فجیع آتنا اصلانی، دختربچه اهل پارس آباد مغان مطالبی در صفحات خود نوشته بود که قتل این دختر را به بی توجهی والدین او به مقوله حجاب ربط داده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، سال گذشته همزمان با ماجرای قتل “آتنا اصلانی“، دختربچه پارس آبادی، “تتلو” در صفحه اینستاگرامی خود بی عفتی و بی حجابی این دختربچه را عامل قتل و تجاوز به او دانسته بود.

در پی انتشار این پست خانواده اصلانی همراه با امین جباری، مشاور حقوقی خود از تتلو شکایت کردند و در نهایت پس از صدور حکم، صبح روز گذشته به تتلو ابلاغ شد.

این حکم تا ٢٠ روز آینده قابل تجدیدنظرخواهی است.

امیرحسین مقصودلو با نام هنری امیر تتلو از خوانندگان ایرانی است که در سبک ریتم اند بلوز (R&B) فعالیت می‌کند.

لازم به یادآوری است که پیشتر خانواده آتنا اصلانی از هنرمندان خواسته بودند که تا آن‌ها را در شکایت علیه امیرحسین مقصودلو خواننده رپ معروف که والدین این کودک را مقصر قتل این کودک به دلیل عدم ملزم کردن این کودک خردسال به حجاب دانسته بود حمایت کنند.

آتنا اصلانی دختر هفت‌سالهٔ ایرانی اهل پارس‌آباد بود که در ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، توسط یک فرد بنام “اسماعیل رنگرز” به قتل رسید.

لازم به ذکر است که کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید