خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ ساعت ۱۶:۲۴:۰۹

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  آزادی شش شهروند بازداشتی در اشنویه همزمان با تداوم بازداشت سه نفر دیگر

آزادی شش شهروند بازداشتی در اشنویه همزمان با تداوم بازداشت سه نفر دیگر

خبرگزاری هرانا – شش شهروند بازداشتی در شهرستان اشنویه با تودیع وثیقه آزاد شدند. همزمان سه شهروند دیگر همچنان تحت بازجویی به سر می‌برند. اتهام مطروحه علیه تمامی این افراد مرتبط با احزاب کرد مخالف نظام عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، «جلال ملااحمدی» از اهالی دشت‌بیل اشنویه با تودیع وثیقه‌ی ۱۸۰ میلیون تومانی به صورت موقت تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه آزاد شد.

جلال ملااحمدی روز ۲۳ تیرماه هنگام خروج از منزل توسط نیروهای امنیتی بازداشت و جهت بازجویی، به بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه منتقل شد. او به «همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» متهم شده است‌.

کوروش عزیزی

همزمان «کوروش عزیزی» فرزند محمدامین پس از اتمام مراحل بازجویی با تودیع وثیقه‌ی ٢٠٠ میلیون تومانی آزاد شد.

کوروش عزیزی روز شنبه ۱۳ مرداد توسط نیروهای اطلاعات سپاه سیدالشهدای ارومیه بازداشت و به بازداشتگاه‌های این ارگان امنیتی در همین شهر منتقل شده و نهایتا روز ۲۴ شهریور به زندان اشنویه منتقل شده بود.

از همین شهرستان گزارش شده است که سه شهروند دیگر به نام‌های «حامد خالقی»، «جبرئیل سالم‌فرد» و «ایوب بهرام‌نژاد» با تودیع وثیقه موقتا آزاد شده‌اند.

آنها اواخر مردادماه به اتهام «همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاههای امنیتی منتقل شده بودند.

از سوی دیگر «فرهاد عبدالله‌پور» برادر هدایت عبدالله‌پور زندانی سیاسی محکوم به اعدام با تودیع وثیقه‌ی ۲۰۰ میلیون‌تومانی آزاد شد. او روز پنجشنبه ۲۲ شهریور، از بازداشتگاه اطلاعات ارومیه به زندان اشنویه منتقل شد و خانواده‌اش برای اولین بار پس از بازداشت توانستند با وی ملاقات کنند.

فرهاد عبدالله‌پور روز شنبه ۹ تیرماه پس از تفتیش منزل پدرش از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.

فرهاد عبدالله‌پور

در خبری دیگر در همین رابطه، از سرنوشت سه شهروند دیگر از اهالی اشنویه به نام‌های «ایوب موسوی»، «شهاب میهن‌خواه» و «عادل سالم‌فرد» اطلاع دقیقی به دست نیامده است. آنها اواخر مرداد توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شدند.

اتهام مطروحه علیه تمامی این افراد مرتبط با احزاب کرد مخالف نظام است و هیچ‌کدام از آنها طی مراحل بازجویی نتوانسته‌اند با خارج از بازداشتگاه ارتباط داشته باشند و از حق دسترسی به وکیل هم محروم بوده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید