خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام یک زندانی در مشهد

رهایی از اعدام یک زندانی در مشهد

خبرگزاری هرانا – مرد جوانی که متهم است در درگیری بر سر جای پارک در مشهد مردی را به “قتل” رسانده با پرداخت دیه از اولیای دم رضایت گرفت و از اعدام رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جوان آنلاین، شانزدهم شهریور سال ۹۲ بود که مأموران پلیس مشهد از مرگ مشکوک مردی به نام ابراهیم در بیمارستان رضوی با خبر و برای بررسی راهی محل شدند.

نخستین بررسی‌ها نشان داد، مقتول ساعتی قبل در درگیری با مرد جوانی به نام بهرام به خاطر جای پارک در پارکینگ مجتمع تجاری الماس شرق با اصابت چاقویی به قلبش به شدت زخمی می‌شود که پس از انتقال به بیمارستان فوت می‌کند.

همچنین مشخص شد، این درگیری ابتدا بین متهم و بستگانش با بستگان مقتول رخ داده است که با میانجی‌گری مردم پایان می‌یابد، اما دقایقی بعد مقتول و قاتل درگیری را رقم می‌زنند.

همزمان با ادامه تحقیقات، مأموران فرد متهم به قتل را بازداشت کردند و مورد بازجویی قرار دادند.

متهم در بازجویی‌ها با اظهار پشیمانی گفت: “هنگام درگیری ضرباتی به من و خواهرم وارد شد که مجبور شدم چاقویی از صندوق عقب خودروام بردارم که مقتول به من نزدیک شد و به بدنش اصابت کرد. وی در ادامه گفت: وقتی چاقو را برداشتم، مقتول مچ دست مرا گرفت که چاقو را به او زدم و دیدم خونی شد و از ترس فرار کردم. وی در نهایت با این ادعا که قصد قتل نداشتم، به قتل اعتراف کرد و گفت: وقتی چاقو را می‌چرخاندم به بدن مقتول اصابت کرد و به قتل رسید”.

متهم پس از صدور کیفرخواست در شعبه سوم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی محاکمه شد.

مادر مقتول برای متهم درخواست اعدام داد و هیئت قضایی هم متهم را به جرم قتل عمد به اعدام محکوم کرد.

در حالی که حکم اعدام متهم در شعبه ۲۱ دیوان عالی کشور تأیید شده بود و متهم در یک قدمی چوبه دار قرار داشت، تلاش‌ها برای گرفتن رضایت از اولیای دم آغاز شد که اولیای دم پیشنهاد دادند در صورتی که متهم ۵۰۰ میلیون تومان دیه پرداخت کند او را می‌بخشند. از آنجایی که متهم و خانواده‌اش قادر به پرداخت این مبلغ نبودند، تلاش‌ها برای جلب رضایت ادامه داشت که اولیای دم این‌بار درخواست ۲۵۰ میلیون تومان دیه کردند.

در نهایت خانواده متهم موفق شدند ۲۰۰ میلیون تومان پول را فراهم کنند و ۵۰ میلیون تومان باقیمانده آن هم از طریق خیرین جمع‌آوری شد و بدین ترتیب مبلغ دیه درخواستی به اولیای دم پرداخت شد و متهم به زندگی دوباره بازگشت.

متهم به زودی از جنبه عمومی جرم در دادگاه کیفری استان محاکمه می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید