خبرگزاری هرانا

    خانه  > زنان, سایر گروهها, کودکان  >  تجمع مجدد کارگران تعدیل شده “پارس میل لنگ” برای دریافت معوقات مزدی

تجمع مجدد کارگران تعدیل شده “پارس میل لنگ” برای دریافت معوقات مزدی

خبرگزاری هرانا – صبح امروز، شماری از کارگران تعدیل شده “پارس میل لنگ” در اعتراض به ادامه بی‌پاسخ ماندن خواسته‌های صنفی خود در مقابل کارخانه تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، فعالان صنفی کارگری شهرستان تاکستان گفتند: “۴۰ کارگر کارخانه پارس میل لنگ که از ابتدای شهریور ماه با اتمام قرارداد از کار بیکار شده‌اند، بابت پرداخت نشدن معوقات مزدی و سایر مطالبات مزدی خود همچنان نگرانند”.

به نقل کارگران تعدیلی که پیش از این در این واحد تولیدی مشغول فعالیت بودند، گفته می‌شود که اواخر هفته گذشته کارفرما بخش کمی از مطالبات معوقه مزدی آنها را (حدود ۲ تا ۵ میلیون) به‌صورت الحساب پرداخت کرده اما مابقی طلب آنها باقی مانده است.

کارگران تعدیلی کارخانه پارس میل لنگ همچنین تصریح کردند: “در آستانه سال تحصیلی جدید با توجه به مخارج سنگین تحصیلی فرزندان دانش‌آموز و دانشجویمان از کارفرما می‌خواهیم که همه طلب مزدی ما را پرداخت کند”.

به ادعای این کارگران، در حال حاضر بیشتر آنها حدود ۱۵ تا ۲۰ سال سابقه کار دارند و این نگرانی در آنها وجود دارد که در صورت پیدا نکردن شغل جدید با استمرار روند بیکاری آنها امکان بازنشستگی آنها به تاخیر بیفتد.

گفته می‌شود در جریان این تجمع، مسئولان پارس میل لنگ بار دیگر با حضور در جمع معترضان به آنها وعده دادند که به خواسته‌های آنها رسیدگی خواهند کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید