خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  آزادی دو هنرمند تئاتری با تودیع وثیقه

آزادی دو هنرمند تئاتری با تودیع وثیقه

خبرگزاری هرانا – مریم کاظمی و سعید اسدی، کارگردان و مدیر تئاتری که از روز یکشنبه در بازداشت به سر می‌بردند، با تودیع وثیه آزاد شدند. این افراد در پی حکم قضایی مبنی بر توقیف نمایش «رویای شب تابستان» و احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، روز یکشنبه ۱۸ شهریور، کارگردان نمایش «رویای شب تابستان» و سعید اسدی مدیر تئاتر شهر پس از اینکه نمایش با دستور قضایی توقیف شده بود، بازداشت و طبق تایید شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی امروز (دوشنبه، ۱۹ شهریورماه) آزاد شدند.

مریم کاظمی و دکتر سعید اسدی دو مدیر و هنرمند تئاتری در پی پخش تیزر نمایش «رویای شب نیمه تابستان» در شبکه‌های مجازی احضار شده و قرار بازداشت موقت برایشان صادر شده بود که با تودیع وثیقه، حکم آزادی‌شان صادر شد.

پیش از این مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد گفت که برای آزادی هر کدام از این افراد سه میلیارد ریال وثیقه تعیین شده است.

نمایش “رویای شب تابستان” نوشته “ویلیام شکسپیر”، با ترجمه، طراحی و کارگردانی مریم کاظمی  از تاریخ ۱۱ شهریورماه اجراهای خود را در سالن اصلی تئاتر شهر آغاز کرد و قرار بود تا روز دوشنبه ۱۹ شهریور ماه ۹۷ هر شب در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه برود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید