خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ ساعت ۲۱:۱۷:۵۹

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، گروهی از کارگران کارخانه «پارس میلنگ» تاکستان، جمعی از کارگران و پرسنل “شرکت داروگر” و جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در مقابل شعبه پامچال شهر مشهد در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، دوشنبه ۱۹ شهریورماه ۱۳۹۷، صبح امروز گروهی از کارگران کارخانه «پارس میلنگ» تاکستان در اعتراض به تعدیل ۴۰ نفر از همکارانشان در محوطه و مقابل کارخانه تجمع کردند.

یکی از کارگران معترض فولاد قزوین در تماس با خبرنگار ایلنا گفت: “از صبح روز گذشته مدیران کارخانه به بهانه کمبود منابع مالی از ورود حدود ۴۰ نفر از همکارانمان به محل کارشان با دست‌کم ۴ ماه معوقات مزدی خودداری می‌کنند”.

او با بیان اینکه سوابق فعالیت بعضی از کارگران بیکار شده به ۱۵ سال می‌رسد، اظهار کرد: “در مجموع این کارخانه حدود ۱۸۲ کارگر دارد که علاوه بر آنکه فاقد امنیت شغلی‌اند، کارفرمای بخش خصوصی کارخانه به پرداخت مطالبات آنان بی‌توجهی می‌کند”.

به گفته این کارگر، افراد حاضر در تجمع امروز از کارگران شیفت صبح کارخانه پارس میلنگ هستند که به حمایت از ۴۰ کارگر اخراجی خواستار بازگشت به‌کار همکارانشان شده‌اند.

این کارگر در ادامه اظهار داشت: “کارگران نگران‌اند که روند اخراج کارگران ادامه پیدا کند و شاهد اخراج سایر کارگران قراردادی در هفته‌های آینده باشیم”.

او در ادامه با اشاره به اینکه روند تولیدات این واحد صنعتی به کندی صورت می‌گیرد، افزود: “از ابتدای شهریور ماه سال جاری تاکنون فعالیت تولیدی کارخانه به بهانه افزایش روزهای تعطیلات تابستانی تقریبا متوقف شده و کارگران کاری برای انجام دادن نداشتند”.

او با بیان اینکه بخش دیگری از مشکلاتمان مربوط به پرداخت مطالبات مزدی‌مان می‌شود، افزود: “در حال حاضر چهار ماه دستمزد کارگران به تاخیر افتاده است”.

به گفته این کارگر پارس میلنگ، کارگران این کارخانه حقوق کامل اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد ماه خود را از کارفرما طلب دارند اما اخیرا دستمزد فروردین ماه خود را دریافت کرده‌اند.

تماس خبرنگار ایلنا با علی روحی (مدیرعامل شرکت پارس میلنگ) نتیجه‌ای دربرنداشت اما مسئول دفتر مدیرعامل به نقل از مدیر مالی این واحد تولیدی عنوان کرد: “این تعداد نیروی کار باسابقه در نتیجه اتمام قرارداد بیکار شده‌اند”.

به گفته وی؛ کارخانه پارس میلنگ با تاسی از وضعیت اقتصادی کشور دچار بحران مالی است.

اعتراض کارگران و پرسنل شرکت داروگر

به گزارش خبرگزاری هرانا روز گذشته یکشنبه ۱۸ شهریورماه ۱۳۹۷، جمعی از کارگران و پرسنل “شرکت داروگر” که به علت تعطیلی این شرکت از ابتدای شهریور تا اول مهر در وضعیت شغلی نامعلوم به سر می برند، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین در شهر مشهد/ ویدئو

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۱۹ شهریورماه ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در مقابل شعبه پامچال شهر مشهد، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس اعلام بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید