خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, فرهنگی  >  تداوم بازداشت و صدور قرار وثیقه برای آزادی دو هنرمند تئاتر

تداوم بازداشت و صدور قرار وثیقه برای آزادی دو هنرمند تئاتر

خبرگزاری هرانا – روز گذشته در پی حکم قضایی مبنی‌بر توقیف نمایش «رویای شب تابستان» به کارگردانی مریم کاظمی، کارگردان این نمایش و مدیر مجموعه تئاتر شهر در تهران بازداشت شدند. طی روز جاری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد گفت که برای آزادی هر کدام از این افراد سه میلیارد ریال وثیقه تعیین شده است.

به گزارش خرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، شهرام کرمی صبح دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار کرد: “در مسیر دادسرای فرهنگ و رسانه برای رفع مشکل پیش آمده هستم”.

وی افزود: “تلاش می کنیم تا بتوانیم با تودیع وثیقه، موضوع را حل و فصل کنیم”.

کرمی در خصوص میزان وثیقه تعیین شده برای آزادی این دو هنرمند، خاطرنشان کرد: “برای مریم کاظمی دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان و سعید اسدی، مدیر مجموعه تئاتر شهر هر کدام سه میلیارد ریال تعیین شده است”.

مدیرکل هنرهای نمایشی شامگاه گذشته در گفت و گوی رسانه‌ای اعلام کرد که “مشکل، انتشار یک تیزر از نمایش «رویای شب نیمه تابستان» است که مونتاژی از چند تصویر مختلف و باعث ایجاد شبهه شد اما هیچ ایراد محتوایی وجود ندارد”.

به گفته وی با وجود پیگیری‌های صورت گرفته به‌ دلیل پایان یافتن وقت اداری، اقدامات لازم میسر نشده و منجر به بازداشت این دو هنرمند شد.

مریم کاظمی و دکتر سعید اسدی دو هنرمند تئاتری برای تیزر نمایش «رویای شب نیمه تابستان» که در سالن اصلی این مجموعه که به مدت هفت شب به صحنه رفته است عصر دیروز (یکشنبه ۱۸ شهریورماه) به دادسرای رسانه احضار و به دلیل طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده، بازداشت شدند.

نمایش “رویای شب تابستان” نوشته “ویلیام شکسپیر”، با ترجمه، طراحی و کارگردانی مریم کاظمی  از تاریخ ۱۱ شهریورماه اجراهای خود را در سالن اصلی تئاتر شهر آغاز کرد و قرار بود تا روز دوشنبه ۱۹ شهریور ماه ۹۷ هر شب در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه برود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید