خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  کمال احمدنژاد در میاندوآب اعدام‌ شد

کمال احمدنژاد در میاندوآب اعدام‌ شد

خبرگزاری هرانا – کمال احمدنژاد زندانی محبوس در زندان میاندوآب اعدام شد. پنج متهم دیگر این پرونده نیز هر کدام به ۱۵ سال حبس محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، سحرگاه روز دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷، «کمال احمدنژاد» فرزند رحیم، زندانی محکوم به اعدام، با وجود ابهاماتی در پرونده اعدام شد.

او‌ دو هفته‌ی پیش به صورت ناگهانی به بند ۲ منتقل شده و سحرگاه روز جاری بدون اطلاع خانواده و حتی بدون انجام آخرین ملاقات اعدام شد.

ماف نیوز گزارش کرده است، کمال احمدنژاد از اهالی روستای گامیشگولی میاندوآب در اواخر پاییز سال ۹۴ به همراه پنج تن دیگر به نام‌های «هلمت عبدالهی»، «میلاد عبدی»، «سعید سیاهی»، «سلیمان کری» و «مصطفی طه‌زاده» و به اتهام «عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام» و «قتل هاشم زینالی عضو سابق سپاه پاسداران» بازداشت و بنا به گفته‌ی خانواده‌‌اش، تحت شکنجه وادار به اعتراف شد.

اعدام وی در حالی صورت گرفت که ابهامات و ایراداتی در پرونده وجود داشته و برخی از این افراد، هنگام حادثه در محل دیگری بوده‌ و به گفته‌ی خانواده‌‌‌هایشان، در دادگاه هم اعلام کرده بودند که هنگام وقوع حادثه در محل دیگری بوده‌اند.

نهایتا‌ دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، در روز یکشنبه ۲۸ شهریور ۹۵ سعید سیاهی، هلمت عبدالهی، میلاد عبدی، سلیمان کری، مصطفی طه زاده و کمال احمدنژاد را محاکمه کرد که متعاقبا کمال احمدنژاد به اعدام و پنج نفر دیگر نیز هرکدام به ۱۵ سال حبس محکوم شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید