خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  پس از یک ماه بازجویی؛ دو شهروند اهل سراوان به زندان زاهدان منتقل شدند

پس از یک ماه بازجویی؛ دو شهروند اهل سراوان به زندان زاهدان منتقل شدند

خبرگزاری هرانا – دو شهروند اهل شهرستان سراوان استان سیستان و بلوچستان که پیشتر توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت و به بازداشگاه اطلاعات سپاه منتقل شده بودند، روز جاری پس از تفهیم اتهام به بند یک زندان زاهدان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جاری دو شهروند اهل سراوان که پیشتر توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد منتقل شده بودند، به بند یک زندان مرکزی زاهدان منتقل شدند.

هویت این دو تن “نجیب دهواری، ۲۱ ساله، اهل سراوان” و “عبدالشکور ستوده، ۲۲ ساله، اهل سراوان” توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع ضمن تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “نجیب دهواری حدود یک ماه قبل و عبدالشکور ستوده ۲۲ روز قبل بازداشت و پیش از انتقال به زندان زاهدان در بازداشتگاه اطلاعات سپاه نگهداری می‌شدند و هر دو به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» در ارتباط با بمب صوتی که حدود یک ماه قبل در مقابل وزارت اطلاعات سراوان منفجر شده بود و تلفاتی در پی نداشته بازداشت و بازجویی شده‌اند.

هر چند احتمال می‌رود چند تن دیگر نیز در ارتباط با این موضوع بازداشت و از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به این زندان منتقل شده باشند؛ با این حال کماکان تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعات تایید شده ای به دست هرانا نرسیده است.

هرانا روز نهم شهریور ماه نیز در گزارشی از انتقال یک زندانی سیاسی دیگر از بازداشتگاه وزارت اطلاعات به بند عمومی زندان زاهدان خبر داده بود.

ابوبکر رستمی زندانی سیاسی محکوم به اعدام مورد اشاره است که از روز سه‌شنبه ششم شهریور‌ماه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده بود، وی عصر روز هشتم ماه جاری به بند عمومی این زندان بازگردانده شد. از دلایل انتقال این زندانی اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید