خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – خواننده رپ که متهم به “قتل” بود، دیروز با حکم قضایی به اعدام محکوم شد. قضات دادگاه همدست وی را نیز به زندان محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، نهم شهریورماه سال ۹۶ جسد غرق خون پوریا ۲۰ ساله که آهنگساز و صدابردار بود در استودیو ضبط صدا در شهرک ولیعصر پیدا شد.

شواهد نشان می داد وی با شلیک شش گلوله به قتل رسیده و از استودیو او کارت عابر بانک و یک دستگاه میکروفن ضبط صدا به ارزش تقریبی ۱۰ میلیون تومان به سرقت رفته است.

پلیس به بررسی دوربین های مداربسته مجتمع مسکونی پرداخت و فیلم دو پسر جوان را که هراسان در حال ترک استودیو بودند به دست آورد.

در بررسی های بعدی روشن شد پسری که هراسان در حال ترک استودیو بوده یک خواننده زیرزمینی به نام رضا، معروف به “رضا تک” است.

متهم ۱۹ ساله بازداشت شد و به قتل اعتراف کرد.

وی گفت: “پوریا را از قبل می شناختم. برای تکمیل آهنگ های آلبومم به پول نیاز داشتم و هزینه ضبط صدا در استودیو پوریا روزانه ۲ میلیون تومان بود. به همین خاطر از یکی از دوستانم ۱۰۰ میلیون تومان پول قرض گرفتم اما نتوانستم پول را پس دهم به همین خاطر به فکر سرقت افتادم”.

وی ادامه داد: “همراه دوستم مهدی برای اجرای نقشه سرقت به استودیو پوریا رفتیم. من در فرصت مناسب میکروفن را برداشتم ولی پوریا متوجه ماجرا شد و با هم درگیر شدیم”.

این خواننده زیرزمینی و همدست ۱۷ساله اش مدتی پیش در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند اما یکدیگر را به عنوان عامل حادثه معرفی کردند.

رضا ادعا کرد دوستش مهدی با اسلحه به پوریا شلیک کرده اما او به خاطر رفاقت قتل را گردن گرفته است.

اما مهدی که از کانون اصلاح و تربیت به دادگاه منتقل شده بود رضا را دروغگو خواند و گفت او با اسلحه پوریا را کشته است.

دیروز هیات قضایی پس از بررسی مدارک موجود در پرونده و شور و مشورت سرانجام رضا را به اعدام و مهدی را به ۳سال زندان محکوم کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید