خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت کوتاه‌مدت سه شهروند بلوچ به علت پوشیدن لباس بلوچی در شهرستان اهر

بازداشت کوتاه‌مدت سه شهروند بلوچ به علت پوشیدن لباس بلوچی در شهرستان اهر

خبرگزاری هرانا – صبح امروز سه شهروند بلوچ اهل شهرستان ایرانشهر، در حالی که ماموران به خاطر پوشیدن لباس بلوچی به آنها مظنون شده بودند در شهرستان اهر در استان آذربایجان شرقی بازداشت و ساعتی بعد آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز یکشنبه ۱۱ شهریورماه ۱۳۹۷، سه جوان اهل سنت بلوچ به نام‌های، “صابر رحمانی”، “میلاد شیروانی” و “محمدمعید شیروانی” اهل دامن شهرستان ایرانشهر با خودرو پلاک بلوچستان در شهرستان اهر آذربایجان شرقی توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شدند.

شاهدان عینی گزارش دادند که این افراد بخاطر لباس بلوچی و پلاک خودرو بلوچستان مظنون شناخته شده و به اداره اطلاعات شهرستان اهر منتقل شدند.

به گفته یک شاهد عینی: “ماموران اداره اطلاعات با رفتاری خشن و توهین آمیز ساک‌های این افراد را بازرسی کرده و تمام وسایل شخصی داخل ساک را کف خیابان ریخته که هیچ گونه مورد خلافی از این افراد و همراه با اتومبیلشان کشف نشد و با بهانه پوشیدن لباس بلوچی آنها را کتک زنان به اداره اطلاعات منتقل کردند.”

وی افزود: “این سه جوان بلوچ به ماموران اطلاعات گفتند که ما بلوچ هستیم و لباس بلوچی هویت ماست”.

گفتنی است ساعتی پس از بازداشت با پیگیری مردم منطقه این سه جوان بلوچ آزاد شدند.

تبلیغات سوء چند دهه در رسانه ملی و پخش فیلم‌هایی از قاچاقچیان و اشرار مسلح با لباس بلوچی باعث نوعی نگاه امنیتی به مردم بلوچ در بین ماموران امنیتی سطح کشور شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید