خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال سه زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان زاهدان

انتقال سه زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان زاهدان

خبرگزاری هرانا – صبح روز جاری سه تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان زاهدان جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سه زندانی سیاسی محبوس در زندان زاهدان صبح امروز شنبه ۱۰ شهریورماه ۹۷ جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شده‌اند.

اسامی این زندانیان «درمحمد شه‌بخش ۲۱ ساله، اهل زاهدان، از بند ۵»، «اسماعیل شه‌بخش، معروف به بهشتی، ۲۳ ساله، از بند ۴» و «حیات الله نوتی زهی (آیت الله نیک‌زهی)، معروف به اکبر، ۲۴ ساله، تبعه پاکستان» توسط هرانا احراز شده است.

هرانا در گزارش مربوط به آبان‌ماه سال گذشته از محکومیت این سه زندانی محبوس در زندان زاهدان در شعبه دوم دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام خبر داده بود. این حکم یک ماه بعد از صدور به تائید دیوان عالی کشور نیز رسیده بود.

این زندانیان در جریان یک درگیری توسط نیروی انتظامی بازداشت شده و به اتهام محاربه و درگیری مسلحانه مورد محاکمه قرار گرفتند.

این زندانیان متهم به مشارکت در یک درگیری مسلحانه با نیروی انتظامی در تاریخ ۱۶ تیرماه ۹۴ هستند که در آن یک سرهنگ نیروی انتظامی به قتل رسیده است. با اینکه هر سه منکر عاملیت در قتل مامور مورد اشاره هستند با این حال علاوه بر پرونده‌ای که با اتهامات امنیتی همراه است در پرونده دیگری به آمریت در قتل نیز متهم شده‌اند.

لازم به ذکر است در زمان بازداشت دو تن از این زندانیان به نام‌های “اسماعیل شه‌بخش” و “حیات الله نوتی زهی” مورد اصابت گلوله قرار گرفته و بصورت زخمی بازداشت شدند.

گفتنی است که پیشتر این افراد با نگارش نامه ای سرگشاده از شکنجه شدن خود در زمان بازداشت به رفتار های غیرانسانی بازجویان اشاره کردند. در آن نامه از عهدشکنی ماموران نسبت به امان نامه، ضرب و شتم و اعمال انواع شکنجه‌ها از قبیل فلفل به زخم ریختن و سوزن زدن به آلت تناسلی برای گرفتن اعتراف از متهمان اشاره شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید