خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  آزادی دو تن در سنندج و‌ اشنویه همزمان با بازداشت یک شهروند در جوانرود

آزادی دو تن در سنندج و‌ اشنویه همزمان با بازداشت یک شهروند در جوانرود

خبرگزاری هرانا – یک شهروند بازداشت شده از اهالی اشنویه و یک تن نیز در سنندج پس از اتمام مراحل بازجویی آزاد شدند. همزمان یک تن دیکر در شهرستان جوانرود به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷، «شاکر مرویی» با تودیع وثیقه‌ی ۸۰ میلیون تومانی از سوی اداره‌ی اطلاعات ارومیه تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه به صورت موقت آزاد شد.

روز سه‌شنبه ۳۰ مرداد، شاکر مرویی ۳۶ ساله در شهر اشنویه بدون ارائه‌ی حکم‌ قضایی پس از تفتیش محل سکونتش توسط نیروهای امنیتی به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه منتقل شده بود.

جمال اسدی

اخیرا به جز وی ۱۰ تن دیگر به نام‌‌های «منصور عمرزاده»، «صابر خلیفه»، «یوسف احمدی»، «کامل احمدی»، «طیب بامروت»، «کورش عزیزی»، «مقدیر محمدزادە»، «ابوبکر میناپاک»، «محمدامین قاضی» و «موسی محمودی» در ارتباط با احزاب کرد مخالف نظام در اشنویه بازداشت شده‌ بودند.

در خبری دیگر روز پنجشنبه ۸ شهریور، «جمال اسدی» از فعالین مدنی در سنندج به اداره‌‌ی اطلاعات این شهر احضار و بازداشت شده و بعد از بازجویی به مدت ۸ ساعت، آزاد شد.

او در اسفند ۹۶ هم یک بار دیگر در آستانه‌‌ی هشتم مارس روز جهانی زن بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجویی، به صورت موقت آزاد شده بود.

همزمان از شهرستان جوانرود گزارش شده است که روز پنجشنبه ۸ شهریور، «لطیف احمدی» از اهالی بخش کلاشی و ساکن شهر جوانرود به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت و به محل نامشخصی منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید