خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۷, 17th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۶/۰۸ ساعت ۲۱:۲۸:۲۰

    خانه  > slide, اعدام  >  دستکم دو زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند

دستکم دو زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز چهارشنبه ۶ شهریورماه حکم اعدام دستکم دو زندانی در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد. این زندانیان از بابت اتهامات مربوط به جرائم مواد مخدر و قتل به اعدام محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح روز چهارشنبه ۶ شهریورماه ۱۳۹۷، حکم اعدام دستکم دو زندانی در زندان رجایی شهر کرج اجرا شد.

هویت این زندانیان “مجتبی اسدی” از اندرزگاه ۳ و “وحیدالله لقمانی”، ۵۴ ساله، احتمالا تبعه کشور افغانستان توسط هرانا احراز شده است.

مجتبی اسدی از بابت اتهام قتل و وحیدالله لقمانی، از بابت جرایم مواد مخدر توام با استفاده از سلاح به اعدام محکوم شده بودند.

لازم به ذکر است روز سه‌شنبه هرانا از انتقال دستکم ۵ زندانی محکوم به اعدام جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر کرج خبر داده بود که هویت ۲ تن از این زندانیان به نام‌های “مجتبی اسدی” از اندرزگاه ۳ و “شمسعلی عبداللهی” از اندرزگاه ۱۰ توسط هرانا احراز شده بود.

“شمسعلی عبداللهی” که برای اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شده بود، با اخذ مهلت از اولیای دم پرونده به سالن خود بازگشت ولی از سرنوشت دو زندانی دیگر کماکان اطلاعی در دست نیست.

اعدام این دو زندانی تا لحظه تنظیم این گزارش توسط رسانه‌های دولتی اعلان نشده است.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) دست کم ۳۲۲ شهروند اعدام شدند و ۲۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۲۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید