خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  مشهد؛ با حکم قضایی از ازدواج دختر ۹ ساله جلوگیری شد

مشهد؛ با حکم قضایی از ازدواج دختر ۹ ساله جلوگیری شد

خبرگزاری هرانا – قاضی حیدری معاون دادستان مشهد گفت که دادستانی مانع ازدواج دختر ۹ ساله فاقد ولی با یک فرد بزرگسال که اختلاف سنی زیادی داشتند شد و دستورات لازم جهت اعزام دختر به مراکز نگهداری بهزیستی صادر شد تا اطمینان کامل از تامین مصلحت کودک شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، معاون دادستان مشهد گفت که با توجه به وصول خبری از شهروندان مبنی بر برگزاری مجلس عروسی دختر ۹ ساله فاقد ولی با یک فرد بزرگسال که اختلاف سنی زیادی داشتند، در یکی از تالار‌های مشهد، با دستور قضایی معاون دادستان مشهد موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: “در ساعت ۱۱ شب، تیم اورژانس اجتماعی و کلانتری به محل برگزاری مراسم اعزام شدند و بزرگان خانواده عروس و داماد ملزم به حفاظت از دختر تا بررسی دقیق موضوع قانونی بودن و داشتن شرایط ازدواج دختر شدند”.

این مقام قضایی در ادامه بیان کرد: “دستورات لازم جهت اعزام دختر به مراکز نگهداری بهزیستی صادر شد تا اطمینان کامل از تامین مصلحت کودک شود”.

قاضی حیدری همچنین گفت: “باید توجه داشت که ازدواج کودکان زیر سن قانونی ممنوع بوده و دادستان به لحاظ رعایت حقوق کودکان با قانون شکنان برخورد خواهد کرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید