خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۴ کارگر کشته شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مورخ ۶ شهریور ۱۳۹۷، یک کارگر ساوجی در حین تست درب اتوماتیک دچار سانحه شد و جان خود را از دست داد.

حسین آزاد مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی ساوه در این خصوص گفت: “ساعت ۱۰:۱۰ امروز سه شنبه، خبر وقوع سانحه به دلیل گیر کردن یکی از کارگران کارخانجات شهرصنعتی کاوه در حین تست درب اتوماتیک به مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ ساوه اطلاع رسانی شد”.

وی با بیان اینکه بلافاصله کد عملیاتی پایگاه شهرصنعتی کاوه به محل اعزام شد افزود: “با توجه به شدت صدمات وارده عملیات احیای قلبی و ریوی توسط تکنسینهای اورژانس انجام گرفت و مصدوم به بیمارستان شهید چمران اعزام شد ولی متاسفانه تلاش کادر درمان بیمارستان و اورژانس۱۱۵ نتیجه نداشت و فرد حادثه دیده جان خود را از دست داد”.

مرگ یک کارگر در تهران

به گزارش روزنامه جوان، مورخ ۶ شهریور ۱۳۹۷، کارگر جرثقیل ساختمانی (تاور کرین) در اتاقک فرمان به علت نامعلومی جان خود را از دست داد.

آتش‌نشانان ایستگاه‌۹۸ روز گذشته (۵ شهریور) با تماس کارگران یک پروژه ساختمانی در بلوار فردوس شرق، خیابان ابراهیمی جنوبی از وقوع حادثه با خبر شده و در محل حاضر شدند.

محمد فریادرس، افسر آتش‌نشانی گفت: “اپراتور ۲۵‌ساله‌ای با دستگاه تاورکرین (جرثقیل‌ساختمانی) در محل ساختمان نیمه‌کاره‌ای در حال کار بود که به گفته یکی از همکاران وی، ناگهان موتور دستگاه از کار افتاد و دیگر از این کارگر جوان حرکتی دیده نشد”.

این اتفاق ابتدا به اورژانس اعلام شد که با رسیدن عوامل اورژانس به محل حادثه، بلافاصله وضعیت جسمی این فرد مورد بررسی قرار گرفت که پس از انجام معاینات اولیه، مرگ وی از سوی آنان تأیید و اعلام شد که این کارگر در همان لحظات اولیه فوت کرده بود”.

فریادرس ادامه داد: “نیرو‌های آتش‌نشانی با حضور در محل حادثه به سرعت جریان اصلی برق بالابر را قطع کردند وسپس با به‌کارگیری تجهیزات مخصوص و با احتیاط کامل، این شخص را به وسیله بالابرآتش‌نشانی به سطح زمین انتقال دادند و سپس به پزشکی‌قانونی منتقل کردند”.

مرگ دو کارگر بر اثر برق گرفتگی در مازندران

به گزارش رکنا، مورخ ۶ شهریور ۱۳۹۷، بر اثر انفجار دستگاه جوشکاری و برق گرفتگی در روستای پیچ کلا دو کارگر ۳۴ و ۴۸ ساله جان سپردند.

اورژانس بابل اعلام کرد : “عصر روز گذشته (۵ شهریور) گزارشی مبنی بر برق گرفتگی دو نفر در جاده بابل به آمل جاده سپاه دانش روستای پیچ کلا به این مرکز گزارش شد , که بلافاصله اکیپ اورژانس به محل اعزام شد”.پس از استقرار اورژانس در محل مشاهده شد, ۲ کارگر مرد، ۳۴ و ۴۸ ساله که در حال جوشکاری بودند به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی دستگاه جوشکاری منفجر شده و هر دو نفر دچار برق گرفتگی شدید شده اند.تکنسین های اورژانس تلاش های فراوانی جهت احیاء انجام دادند, اما متاسفانه بدلیل شدت جراحات و خونریزی اقدامات اورژانسی ثمری نداشت و هر دو نفر فوت می کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید