خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  محمد داوری، فعال مدنی با تودیع وثیقه از زندان یاسوج آزاد شد

محمد داوری، فعال مدنی با تودیع وثیقه از زندان یاسوج آزاد شد

خبرگزاری هرانا – محمد داوری، از فعالان مدنی ساکن یاسوج که پیش‌تر در تاریخ ۱۹ مردادماه از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به زندان مرکزی این شهر منتقل شده بود، امروز دوشنبه ۵ شهریورماه با تودیع وثیقه تا زمان پایان دادرسی از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد داوری فعال مدنی ساکن شهر یاسوج که در تاریخ ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۷ از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و پس از گذشت سه روز به زندان مرکزی این شهر منتقل شده بود، ساعت ۱۲ ظهر روز امروز دوشنبه ۵ شهریورماه ۱۳۹۷ با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی تا زمان پایان دادرسی از زندان آزاد شد.

این فعال مدنی در مدت زمان بازداشت از دریافت هرگونه خدمات درمانی محروم مانده بود.

پیش‌تر یک منبع نزدیک به خانواده آقای داوری در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “آقای داوری در دوران بازجویی در اداره اطلاعات یاسوج مورد ضرب و شتم شدید در ناحیه شکم و قفسه سینه قرار گرفته و عصر روز دوشنبه ۲۹ مردادماه به دلیل وقفه تنفسی که در اثر تهوع شدید به وی دست داده، دچار استفراغ خونی شده است. ایشان تاکنون دو بار تقاضای رسیدگی پزشکی داده‌اند، با این حال از انتقال وی به درمانگاه زندان و اعزام به بیمارستانی خارج از زندان جلوگیری شده است”.

محمد داوری صبح روز جمعه ۱۹ مرداد در منزل پدری خود، توسط نیروهای وزارت اطلاعات در شهر یاسوج بازداشت و پس از گذشت سه روز، ظهر روز دوشنبه ۲۲ مرداد به زندان یاسوج منتقل شد. ماموران در هنگام بازداشت آقای داوری اقدام به ضبط برخی وسایل شخصی وی ازجمله تلفن همراه، لب‌تاپ و یادداشت‌های وی کرده‌اند”.

لازم به ذکر است که محمد داوری پیش از این نیز در جریان اعتراضات سال گذشته موسوم به اعتراضات دی ماه، در تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ پس از احضار به دفتر اداره اطلاعات سپاه پاسداران توسط این نیروها بازداشت و در تاریخ ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ پس از گذشت ۱۰ روز با قید وثیقه ۵۰ میلیون تومانی و قرار کفالت از زندان آزاد شد.

پیش‌تر ماموران اطلاعات سپاه یاسوج به خانواده‌ی وی گفته بودند که این فعال مدنی به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشویش اذهان عمومی” بازداشت شده است.

محمد داوری، ۲۶ ساله، متولد دهدشت، ساکن یاسوج، دانشجوی کارشناسی علوم سیاسی است و پیش از این نیز در زمان درگذشت هاشمی رفسنجانی به دلیل پایین کشیدن بنر وی از سطح شهر یاسوج بازداشت و پس از گذشت ۱۰ روز با قید وثیقه آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید