خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، تعدادی از کارگران شهرداری الوند در قزوین، جمعی از غرفه‌دارانِ میدان تره‌وبار شهرستان سقز، جمعی از کارگران نیشکر هفت‌تپه و جمعی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، تعدادی از کارگران شهرداری الوند با ورود پیمانکار جدید بیکار شدند. کارگران روز پنجشنبه و امروز (شنبه) مقابل ساختمان شهرداری الوند واقع در قزوین تجمع کردند.

برخی منابع کارگری در شهرداری الوند با اعلام خبر تعدیل برخی همکاران خود گفتند: “کارگران تعدیل شده بخشی از جمعیت ۹۰ نفری بخش خدماتی شهرداری الوند در قزوین هستند که تقریبا سه روز پیش با ورود پیمانکار جدید بیکار شده‌اند”.

گفته می‌شود؛ میانگین سابقه این کارگران ۱۰ تا ۱۵ سال است و آنها هنوز دست‌کم بابت سه ماه مزد پرداخت نشده، طلبکار هستند.

یکی از کارگران به ایلنا گفت: “برخی کارگران بعد از اتمام قراردادهای کارشان در راستای اجرای سیاست کاهش هزینه شهرداری از سوی پیمانکار جدید تعدیل شدند”.

به گفته کارگران شاغل در شهرداری الوند، کارفرمای شرکت پیمانکاری می‌گوید طبق قراردادی که با شهرداری داریم به این تعداد نیروی کار لازم نداریم.

طبق اظهارات آنان؛ شهرداری الوند نیز پیگیر مشکلات کارگران نیست. از این رو کارگران که چاره‌ای جز مطرح کردن مشکلاتشان با مقامات بالا دستی را ندارند، طی روزهای پنجشنبه و امروز شنبه (یکم و سوم شهریور ماه) با تجمع مقابل ساختمان شهرداری شهر الوند نارضایتی خود را به مسئولان شهرداری اعلام کرده‌اند.

به گفته آنان؛ مسئولان شهرداری الوند مدعی هستند که هیچ مسئولیتی در قبال کارگران پیمانی شهرداری الوند ندارند به همین دلیل جدا از تعدیل اخیر پیگیر مطالبات مزدی و بیمه‌ای آنها نیستند.

اعتراضِ حجره‌داران بازارِ میوه و تره‌بار سقز به واگذاری ملک/ امتیاز را به فرد دیگری داده‌اند

به گزارش ایلنا، حجره‌داران میدان میوه و تره‌بار سقز در اعتراض به واگذاری میدان به فرد ثالث دست از کار کشیدند.

صبح امروز (سوم شهریور) جمعی از غرفه‌دارانِ میدان تره‌وبار شهرستان سقز در اعتراض به واگذاری میدان برای ساخت و ساز اعتراض کردند.

میوه‌فروشان سقزی از مسئولان می‌خواهند که محل کسب چند صد خانوار را از آنها نگیرند یا لااقل برای آنها مکان جایگزین درنظر گرفته شود.

آنها می‌گویند چرا باید مجوز ساخت به فرد ثالثی داده شود؛ این مساله ما غرفه‌داران را نگران کسب و کارمان کرده است؛ می‌ترسیم از محل کسب روزی خود رانده شویم و به مشکل بربخوریم. ما از مسئولان می‌خواهیم فکری به حال امنیت شغلی چند صد کارگر و کاسب این میدان کنند.

تجمع اعتراضی کارگران گروه ملی فولاد اهواز و نیشکر هفت تپه ادامه دارد

به گزارش هرانا، روز شنبه ۳ شهریورماه جمعی از کارگران نیشکر هفت‌تپه و جمعی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز در اعتراض به برآورده نشدن مطالبات خود اقدام به برگزاری تجمعات اعتراضی کردند.

گزارش هرانا را در خصوص این دو تجمع در اینجا بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید