خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۳ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، مورخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۷،  واژگونی یک دستگاه جرثقیل در بیمارستان در حال ساخت شهرستان جهرم، مرگ یک کارگر ساختمانی را رقم زد.

سرهنگ افشین حیدری فرمانده انتظامی شهرستان جهرم در این خصوص گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر فوت یک کارگر ساختمانی در بیمارستان ۳۱۰ تخت خوابی در حال ساخت، بلافاصله ماموران کلانتری ۱۲ مطهری به همراه عوامل اورژانس به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “با حضور ماموران در محل، مشخص شد یک دستگاه جرثقیل ۵ تنی در حال جابجایی مخزن آب شش هزار لیتری بوده است که به دلیل بی احتیاطی، جرثقیل واژگون می‌شود و بر روی یک کارگر ساختمانی حاضر در محل سقوط می‌کند”.

سرهنگ افشین حیدری با اشاره به اینکه این کارگر ساختمانی به دلیل شدت جراحات وارده در دم جان خود را از دست داد، تصریح کرد: “جسد فرد متوفی برای سیر مراحل قانونی به پزشک قانونی منتقل شد”.

مصدومیت دو آتش‌نشان و یک نگهبان در حریقِ شهرک صنعتیِ لیا

به گزارش ایلنا، مورخ ۱ شهریور ۱۳۹۷، در جریان آتش‌سوزی در شهرک صنعتی لیا از توابع استان قزوین، دو آتش‌نشان و یک نگهبان شرکت مصدوم شدند.

عصر روز گذشته (۳۱ مرداد) یک آتش‌سوزی درمجموعه گروه صنعتی مکرر تولیدکننده محصولات شیمیایی (انواع رنگ و عایق) در شهرک صنعتی لیا از توابع استان قزوین رخ داد.

این آتش‌سوزی از ساعات اولیه عصر آغاز شد ولی به دلیل گستردگی حجم آتش، اطفای آن چندین ساعت به طول انجامید.

چند ساعت پس از بروز حریق، سرپرست مدیریت بحران استانداری قزوین اعلام کرد: “۲ نفر از نیروهای آتش نشانی و یک نفر از نگهبانانِ شرکت دچار مصدومیت شدند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید