خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۲۵ ساعت ۲۲:۳۷:۳۴

    خانه  > اصناف, بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتراض مردم سپید دشت به شوری آب شهرشان

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتراض مردم سپید دشت به شوری آب شهرشان

خبرگزاری هرانا – امروز، شماری از مالباختگان کاسپین در مشهد و شماری از رانندگان تاکسی پایانه مرزی مهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. بنابر خبری دیگر، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت که به لحاظ مجاورت سازند آهکی آسمانی با گچساران و بر اثر بارندگی‌های صورت گرفته آب این دو سازند در داخل هم تداخل یافته و سبب شوری آب چاه‌ها شده و بنابراین مردم شهرستان سپید دشت معترض کیفیت آب بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رادیو زمانه، شماری از سپرده‌گذاران موسسه مالی و اعتباری کاسپین این‌بار در مشهد تجمع کردند.

معترضان پارچه‌نوشت بزرگی به همراه داشتند که بر آن نوشته شده بود: “فرافکنی و نشر اکاذیب از رسانه‌ها جهت ساماندهی و تعیین تکلیف و پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران کاسپین (فرشتگان) دروغی بیش نیست”.

مقام‌های بانک مرکزی ایران مدعی هستند که بیش از ۹۵ درصد مطالبات موسسه‌های مالی و اعتباری پرداخت شده است.

با این حال اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی در شهرهای تهران، رشت و مشهد ادامه دارد.

سپرده‌گذاران کاسپین طی روزهای گذشته در تهران و رشت تجمع کرده و خواستار بازپرداخت مطالبات خود شده بودند.

اعتراض رانندگان تاکسی مرز مهران

به گزارش رادیو زمانه، رانندگان تاکسی مهران پس از بسته شدن پایانه مرزی مهران شغل خود را از دست داده‌اند.

شماری از این رانندگان پنجشنبه ۲۵ مرداد در اعتراض به این وضعیت به صورت جمعی خودرهایشان را از پایانه مرزی به سمت مرکز شهر به حرکت درآوردند.

رانندگان تاکسی‌های پایانه مرزی مهران در استان ایلام پیش از این نیز در اعتراض به انسداد مرزی و کاهش مسافران تجمع کرده بودند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان مطرح کرد؛ اعتراض مردم سپید دشت به شوری آب شهرشان

به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: “به لحاظ مجاورت سازند آهکی آسمانی با گچساران و براثر بارندگی‌های صورت گرفته آب این دو سازند در داخل هم تداخل یافته و سبب شوری آب چاه‌ها شده و بنابراین مردم شهرستان سپید دشت معترض کیفیت آب بودند”.

دکتر رضا میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در مورد تأمین آب شرب شهر سپیددشت گفت: “در سال‌های گذشته برای تأمین آب شرب این شهر دو حلقه چاه عمیق حفاری و طرح آب‌رسانی اجرا شده است”.

میرزایی بیان کرد: “به شعاع ۳۰ کیلومتری این شهر کار کارشناسی انجام و پنج گزینه انتخاب کردیم که یکی از گزینه‌ها این است که تأمین و انتقال آب از چشمه حرب باشد، اما بهترین گزینه برای تأمین آب این شهر استفاده از تصفیه‌خانه‌های آماده و بکارگیری فونداسیون آن بر روی رودخانه است. مناسب‌ترین، ارزان‌ترین و بهترین گزینه قطعا برای تأمین آب شرب شهر سپیددشت تصفیه‌خانه است”.

وی با اشاره به کشت گونه‌های آب‌دوست در استان اظهار کرد: “وظیفه اصلی آب منطقه‌ای استان، تأمین آب با اولویت شرب است و در بخش کشاورزی وظیفه ‌داریم تا سر مزرعه آب را ببریم و کشاورزان باید الگوی کشت داشته باشند تا بر اساس آن آب اختصاص دهیم. در ابتدای سال جاری آبی میزان کشت محصولات آب‌دوست استان را به حداقل خواهیم رساند”.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان در ادامه به میزان آب تولیدی استان اشاره کرد و گفت: “آب تولیدشده در حوزه کرخه معادل دو میلیارد و ۵۷۴ میلیون مترمکعب و در حوزه دز یا کارون بزرگ معادل پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعب است؛ درمجموع آب تولیدی استان هفت میلیارد و ۹۷۴ میلیون مترمکعب در سال است. در کل ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب آب از استان خارج می‌شود که ۶۴ درصد آن تولیدی استان و ۳۶ درصد مربوط به ورودی از استان‌های هم‌جوار است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید