خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، جمعی از کارکنان شرکت تعاونی سهام عدالت برای دومین روز پیاپی مقابل ساختمان وزارت امور اقتصادی و دارایی، جمعی از مالباختگان کاسپین در تهران و رشت، شماری از اعضای پروژه تعاونی مسکن شیده در مقابل دفتر معاون اول قوه قضائیه، جمعی از کشاورزان روستای قره‌چال در آذربایجان شرقی و جمعی از رانندگان کامیون در بوکان و یاسوج در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رادیو زمانه، کارکنان شرکت تعاونی سهام عدالت برای دومین روز پیاپی مقابل ساختمان وزارت امور اقتصادی و دارایی تجمع کردند.

این گروه از کارکنان بیش از ۴۱ ماه است که دستمزد دریافت نکرده‌اند و هنوز وضعیت شغلی آنان مشخص نیست.

به گفته کارکنان، تکلیف قرارداد کاری آنان پس از ۱۱ سال کار روشن نیست و اعتراض‌هایشان تا به حال بدون پاسخ مانده است.

معترضان که دوشنبه ۲۲ مرداد نیز در همین مکان تجمع کرده بودند، شعار دادند: «تعیین تکلیف ما، خواسته اول ما»، «وعده وعید نمی‌خوایم، حقوقمونُ‌و می‌خوایم» و «درآمد و اشتغال حق مسلم ماست».

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، تعداد کارکنان دفاتر شرکت تعاونی سهام عدالت را یک هزار و ۵۰۰ تن گزارش کرده است. رئیس سازمان خصوصی‌سازی ایران سال گذشته وعده کرد که تا پایان سال ۹۶ مشکلات دستمزد و قرارداد کارکنان سهام عدالت برطرف شود. به گفته کارکنان این وعده عملی نشده و مجلس شورای اسلامی نیز با تخصیص ۲۵ میلیارد تومان برای جبران خدمات کارکنان شرکت تعاونی سهام عدالت مخالفت کرده است.

کارکنان این شرکت پیش از این نیز چندین تجمع اعتراضی مقابل مجلس شورای اسلامی، سازمان خصوصی سازی و وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار کردند.

تجمع دوباره سپرده‌گذاران کاسپین در تهران و رشت

پدارم سلطانی عضو اتاق بازرگانی ایران هزینه تحمیلی بانک مرکزی برای پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری را ۳۵۰۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده است. به‌رغم این هزینه اما اعتراض سپرده‌گذاران موسسه کاسپین همچنان ادامه دارد.

جمعی از سپرده‌گذاران این موسسه در رشت مقابل یکی از شعب کاسپین تجمع کردند.

معترضان که بیشتر آن‌ها را زنان تشکیل می‌دادند، شعارهایی چون «مرگ بر محافظین دزدها» و «کشور ما رو آبه،ملت هنوز تو خوابه» سردادند.

در تهران نیز شماری از سپرده‌گذاران مقابل ساختمان بانک مرکزی تجمع کردند و شعار دادند: «نه وعده، نه فرصت، فقط پول ملت».

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند. بر اساس اعلام بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

ویدئو؛ اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین رشت

ویدئو؛ اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین تهران

اعضای تعاونی مسکن شیده مقابل قوه قضائیه تجمع کردند

شماری از اعضای پروژه تعاونی مسکن شیده دوشنبه ۲۲ مرداد مقابل دفتر معاون اول قوه قضائیه در تهران تجمع کردند.

معترضان پیش از این نیز مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند و در نامه‌ای به عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی خواستار تعین تکلیف خود شدند.

اعضای این پروژه که در شهر جدید پرند واقع است، می‌گویند مدیران شرکت شیده ۱۵ سال قبل طی چندین مرتبه مبالغی برای تکمیل پروژه مسکونی متعلق به سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی دریافت کرده‌اند اما تنها ۳۱۰ واحد مسکونی از ۵ هزار و ۴۱۰ واحد مسکونی تعهد شده را تکمیل کرده‌اند.

مدیران این شرکت تعاونی نیز به اتهام کلاهبرداری و سوءاستفاده مالی دستگیر و با قید وثیقه آزاد شده‌اند.

تجمع کنندگان در اعتراض به آزادی منصور باقرزاده مدیر عامل کلاهبردار پروژه‌ای شیده که به ۱۰۰۰ میلیارد تومان کلاهبرداری متهم و با وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شده است شعارهایی چون «مرگ بر مفسد اقتصادی» و «شیده غارت می کند، قاضی حمایت می کند» سر دادند.

اعتراض کشاورزان قره‌چال به جمع‌آوری پمپ‌های آب

کشاورزان روستای قره‌چال در آذربایجان شرقی با ماموران نیروی انتظامی که برای جمع‌آوری پمپ‌های آب اقدام کردند، درگیر شدند.

به گزارش منابع خبری پلیس صبح امروز پمپ و موتورهای آب کشاورزان روستای قره‌چال شهرستان ملکان بر روی کانال آب در این روستا را جمع‌آوری کرد. این اقدام پلیس، اعتراض کشاورزان را به دنبال داشت.

اعتصاب رانندگان کامیون در بوکان و یاسوج ادامه دارد

دور دوم اعتصاب رانندگان کامیون از یکم مرداد سال جاری آغاز شد و به رغم فشارهای امنیتی همچنان ادامه دارد.

ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد رانندگان کامیون در بوکان خودروهای خود را متوقف کرده‌اند.

روزهای گذشته نیز تصاویری از ادامه اعتصاب رانندگان در شهرهای دیگر منتشر شده بود.

در همین رابطه شماری از رانندگان کامیون در یاسوج مقابل ساختمان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد تجمع کردند.

رانندگان کامیون خواستار تحقق وعده‌های مقام‌های دولتی و نمایندگان مجلس مبنی بر پرداخت حق بیمه سهم دولت، کاهش عوارض باربری و حمل و نقل جاده‌ای، افزایش کرایه بار و تامین لاستیک و قطعات یدکی با قیمت مناسب هستند.

رانندگان کامیون و حمل و نقل جاده‌ای خرداد امسال اعتصاب کردند و به دنبال آن مجلس و دولت کمیته مشترکی برای پیگیری مطالبات رانندگان تشکیل دادند.

پس از آنکه این کمیته اقدامی برای تحقق مطالبات رانندگان انجام نداد، دور دوم اعتصاب در شهرهای مختلف آغاز شد.

بنا بر گزارش‌های منتشر شده، رانندگان اعتصابی بارها توسط ماموران امنیتی و لباس شخصی تهدید شده‌اند. یک ویدئو در رسانه‌های اجتماعی نیز نشان می‌دهد که ماموران پلیس به رانندگان کامیون در کنار جاده حمله می‌کنند.

با وجود این تهدیدها اما رانندگان چهارمین هفته اعتصاب را پیش می‌برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید