خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۲۳ ساعت ۱۹:۳۸:۰۳

    خانه  > اعدام  >  نجات زندانی محکوم به اعدام در زاهدان

نجات زندانی محکوم به اعدام در زاهدان

خبرگزاری هرانا – اختلاف دو طایفه پس از ۲۳ سال درگیری با تلاش اعضای شورای حل اختلاف شماره ۲۱ زاهدان به سازش ختم شد و یک نفر از اعدام نجات یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، بر اثر وقوع یک فقره قتل، اختلاف و درگیری بین دو طایفه میربلوچزهی و آهنین جگر شدت گرفت که این اختلاف زمینه وقوع و بروز اختلاف درگیر را فراهم می‌کرد.

با ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف شماره ۲۱، جلسات فوق العاده با حضور اعضای شورای حل اختلاف برگزار شد و با توجه به اینکه این اختلاف و درگیری از مدت ۲۳ سال قبل بین این دو طایفه وجود داشت عزم اعضای شورای حل اختلاف جزم شد تا بتوانند به این اختلاف که خود منشا بروز اختلافات دیگر بود را خاتمه دهند.

جلسه اولیه با حضور طرفین پرونده و ریش سفیدان دو طایفه برگزار شد که پدر و مادر مقتول با حرمت گذاری به بزرگ حاضر به اعلام رضایت شدند.

همچنین در جلسه‌ای دیگری که با حضور امام جمعه اهل سنت مسجد مکی زاهدان، اعضای شورای حل اختلاف شماره ۲۱ و جمعی از معتمدان، بزرگان و ریش سفیدان برگزار شد، اولیای دم از حق قانونی خود گذشت کرده و رضایت خود را نسبت به آزادی فرد متهم در زندان اعلام داشتند.

رئیس شورای حل اختلاف سیستان و بلوچستان با اشاره به آمار پرونده‌های به سازش رسیده توسط بزرگان و ریش سفیدان نیز بیان کرد: “صلح و سازش‌های بسیار خوبی توسط بزرگان، معتمدان و ریش سفیدان در منطقه صورت گرفته به گونه‌ای که این استان رتبه چهارم را در زمینه صلح و سازش در سطح کشور کسب کرده است و ۴۰ درصد پرونده‌هایی که در استان مطرح شده و قابلیت صلح و سازش داشته را به سازش رسانده اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید