خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۲۳ ساعت ۱۷:۱۴:۲۰

    خانه  > زندانیان, سایر گروهها  >  پرونده دختران ایرانشهر؛ عبدالله بزرگ‌زاده به قرنطینه زندان زاهدان منتقل شد

پرونده دختران ایرانشهر؛ عبدالله بزرگ‌زاده به قرنطینه زندان زاهدان منتقل شد

خبرگزاری هرانا – عبدالله بزرگ‌زاده که در جریان تجمع مسالمت‌آمیز حمایت از دختران ایرانشهر بازداشت شده بود، به قرنطینه زندان زاهدان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، “عبدالله بزرگزاده” روز یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷، از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به قرنطینه زندان زاهدان منتقل شد.

گفتنی است که “عبدالله بزرگزاده” ۲۷ ساله، فرزند غلام قادر در تازیخ ۲۷ خرداد سال جاری در تجمع مسالمت آمیز حمایت از دختران ایرانشهر بازداشت شده است.

وی تاکنون پس از انتقال، تماسی با خانواده نداشته است.

تجمع دختران ایرانشهر پس از آن شکل گرفت که گزارشهای از تجاوز به ۴۱ دختر ایرانشهری توسط افرادی بسیجی دارای “زر و زور” توسط امام جمعه ایرانشهر منتشر شد.

چندی پیش مولوی محمد طیب ملازهی امام جمعه مسجد نور ایرانشهر خبر تجاوز به ۴۱ دختر در ایرانشهر را در اقامه نماز جمعه در حضور مردم اعلام کرد. این موضوع و شکایت خانواده برخی از دختران تجاوز شده باعث برگزاری تجمع های اعتراضی به نا امنی های این شهر و درخواست محاکمه عاملان جنایت شد.

لازم به اشاره است که سپاه پاسداران طی هفته‌های گذشته از بازداشت تعدادی از سرشاخه‌های رسانه‌های خارجی سخن گفته بود.

هویت این افراد “۱. عبدالله بزرگزاده، ۲. یاسر شهنوازی، ۳. پریسا شهنوازی، ۱۹ ساله با نام مستعار پروک، ۴. عبدالحکیم مزارزهی اهل خاش دانشجو کاردانی برق از دانشگاه فنی شهید باهنر زاهدان، ۵. محمد امین گرگیج، ۶. محمد ر…، ۷. مرتضی س…” احراز شده است.

شهرستان ایرانشهر یکی از شهرستانهای استان سیستان و بلوچستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید