خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷, 22nd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۲۳ ساعت ۱۶:۵۱:۰۲

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  احضار اجلال قوامی به دادگاه در خصوص پرونده‌ای جدید / سند

احضار اجلال قوامی به دادگاه در خصوص پرونده‌ای جدید / سند

خبرگزاری هرانا – اجلال قوامی روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر، که پیشتر از سوی دادگاه تجدیدنظر استان کردستان جهت رسیدگی مجدد به اتهاماتش برای روز ۲۷ آبان ماه امسال احضار شده بود، در پرونده‌ای جدید از سوی شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب سنندج فرا خوانده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اجلال قوامی، از سوی شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب سنندج در خصوص رسیدگی به پرونده‌ای جدید فرا خوانده شده است.

این فعال حقوق بشر طی یادداشتی در این خصوص گفت: “صبح امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ماه احضاریه‌ای از سوی شعبه دوم بازپرسی دادگستری سنندج دریافت کردم و ظرف مدت ۵ روز باید در این شعبه حاضر شوم. در پرونده قبلی ۲۷ آبان ماه محاکمه می‌شوم و این هم پرونده‌ای دیگر است”.

لازم به ذکر است که اجلال قوامی پیشتر نیز از سوی شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان جهت رسیدگی مجدد به اتهاماتش برای روز ۲۷ آبان ماه امسال احضار شده است.

این فعال مدنی پیشتر از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام”، “گفتگو با رسانه‌های مخالف نظام”، “نشر اکاذیب” و “توهین به سپاه پاسداران” توسط دادگاه بدوی محاکمه و نهایتا تبرئه شده بود که با اعتراض دادستان به حکم صادره اکنون راهی دادگاه تجدیدنظر می شود.

لازم به یادآوری است که پیشتر نیز در تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، اجلال قوامی به همراه دوتن دیگر از فعالان مدنی استان کردستان به اسامی هیوا رحیمی واحمد خلیقی، با دلایل نامعلوم به اطلاعات سپاه احضار شده بودند.

همچنین در اواخر سال گذشته نیز اجلال قوامی، پس از احضار و بازجویی در پلیس فتا به شعبه اول بازپرسی دادسرای کردستان احضار شده بود.

اجلال قوامی در پلیس فتا در سنندج در ارتباط با اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ و کانال‌های تلگرامی مخالف حکومت تحت بازجویی قرار گرفت و روز دوشنبه، پنجم فروردین ماه ۱۳۹۷ در شعبه اول بازپرسی دادسرای کردستان با شکایت بسیج رسانه به ارتباط و همکاری با کانال‌های مخالف نظام و نشر اکاذیب و مطالب خلاف قانون متهم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید