خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ساعت ۱۵:۵۹:۰۷

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  دادگاه پریسا رفیعی برگزار شد

دادگاه پریسا رفیعی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه جلسه دادگاه “پریسا رفیعی” فعال صنفی و دانشجوی هنرهای زیبا دانشگاه تهران به ریاست قاضی احمدزاده برگزار شد. گفتنی است که خانم رفیعی اواخر سال گذشته بود که دستگیر و پس از ۲۳ روز در آخرین روز سال ۹۶ با وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف نیوز، امروز دوشنبه ۲۲ مردادماه جلسه‌ی دادگاه پریسا رفیعی فعال صنفی و دانشجویی دانشگاه تهران تشکیل شد، سعید خلیلی وکیل این دانشجو در یادداشتی توضیحاتی درباره‌ی جلسه‌ی دادگاه او داده است که در پی می‌آید؛

جلسه‌ی دادگاه پریسا رفیعی به ریاست قاضی احمدزاده برگزار شد، نماینده‌ی دادستان حضور نداشت.

در دادگاه موکل توضیح داد که تمام پرونده بر مبنای یک سوء تفاهم بوده و ایشان صرفاً یک فعال صنفی دانشجویی است که در چارچوب قانون و نظام جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند و تمام مصادیقی که برای اتهام اجتماع و تبانی و یا تبلیغ علیه نظام ذکر شده است صرفاً تجمعاتی با خواسته‌های صنفی و داخل دانشگاه و در اعتراض به بعضی از تصمیمات مدیریتی و یا تجمعاتی مطالبه محور بوده و هیچ‌یک عنوان جزایی ندارد.

متاسفانه پرونده بر اساس سوء تفاهمی شکل گرفته است که می‌پندارد موکل من وابسته به جریانات مارکسیستی و چپ است و لذا با تقدیم لایحه‌ای مفصلاً به این شبهه پاسخ داده و سعی کردم با دلیل و مدرک رفع شبهه کنم.

امیدوارم با توضیحات و استدلال‌هایی که امروز در دادگاه بیان شد حکم برائت موکلم بزودی صادر شود زیرا هیچ دلیل و مدرک محکمه پسندی از نظر من در پرونده وجود ندارد.

پیشتر سعید خلیلی گفته بود که “هفته گذشته برای مطالعه پرونده و رونویسی از کیفرخواست موکلم به دادگاه انقلاب مراجعه کردم و قرار است خانم پریسا رفیعی صبح روز دوشنبه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب محاکمه شود”.

وی یادآور شده بود: “اواخر سال گذشته بود که خانم رفیعی دستگیر و ۲۳ روز بازداشت شد. او سرانجام با پیگیری‌های فراوان خانواده و دوستان در آخرین روز سال ۹۶ با وثیقه آزاد شد“.

پریسا رفیعی فعال صنفی و دانشجوی هنر های زیبا دانشگاه تهران در تاریخ ۶ اسفندماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید