خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  یک کولبر بر اثر انفجار مین مصدوم شد

یک کولبر بر اثر انفجار مین مصدوم شد

خبرگزاری هرانا – یک کولبر اهل روستای شمشیر شهرستان پاوه بر اثر انفجار مین در منطقه مرزی نوسود پای راست خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مین و زندگی، یک کولبر به نام “صبور یاری” ۳۱ ساله، اهل شمشیر پاوه بر اثر برخورد با مین در منطقه مرزی نوسود پای راست خود را از دست داد.

همزمان باشگاه خبرنگاران جوان نیز خبر داد که “مصطفی زاده بخشدار نوسود گفت که انفجار مین به جا مانده از دوران جنگ در شهرستان پاوه یک نفر را مصدوم کرد. وی اعلام کرد که” این فرد با ۲۰ ساله در ارتفاعات صوفی جانه روستای شمشیر پاوه مصدوم و از ناحیه پا مجروح و برای مداوا به بیمارستان پاوه اعزام شده است”.

کولبری در مناطق مرزی کردستان به علت فقر و نبود فرصت شغلی به یک کاسبی برای ساکنین منطقه تبدیل شده است.

ایران با ممنوع کردن کار کولبری در مناطق محروم مرزی، تدابیر شدید امنیتی در منطقه برای جلوگیری از کاسبی کولبران اتخاذ کرده است.

شمشیر، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان پاوه در استان کرمانشاه ایران است.

بر اساس گزارش سالیانه منتشر شده مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در طول سال ۱۳۹۶، گزارش قتل ۴۶ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۵۸ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده که عمدتا این تلفات انسانی در مناطق کردنشین گزارش شده است.

بر اساس این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۲۲۴ شهروند هدف تیراندازی نیروهای انتظامی و مرزبانی قرار گرفتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید