خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  آزادی مشروط محمد مظفری از زندان اوین

آزادی مشروط محمد مظفری از زندان اوین

خبرگزاری هرانا – محمد مظفری، فعال سیاسی که از خردادماه سال جاری در زندان اوین به سر می‌برد، به صورت مشروط از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد مظفری، فعال سیاسی محبوس در زندان اوین، که در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ جهت تحمل ۲ سال حبس راهی زندان شده بود، به صورت مشروط از زندان اوین آزاد شد.

یک منبع نزدیک به این فعال سیاسی ضمن تایید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “سرانجام پس از کوشش‌های ٢ ماهه خانم زینب مظفری وکیل مدافع این فعال سیاسی، در ساعت ١۶:٣٠ روز جاری محمد مظفری طی تماسی از زندان اوین خبر آزادی خود را به خانواده اعلام کرد، و به صورت مشروط آزاد شد و هم اکنون در خانه و در جمع خانواده خود هستند”.

لازم به ذکر است که پیشتر در روز یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ برادر محمد مظفری از اجرای حکم ۷۴ ضربه شلاق وی در زندان اوین خبر داده بود.

آقای مظفری پیش‌تر طی ابلاغیه‌ای در تاریخ ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ از طرف شعبه یک اجرای احکام دادسرای اوین جهت اجرای حکم احضار شده شده بود؛ در متن این ابلاغیه آمده بود که وی باید تا ۵ روز دیگر خود را برای اجرای حکم به زندان اوین معرفی کند”.

هرانا پیشتر گزارش کرده بود، محمد مظفری که در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ توسط قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب محاکمه شده بود، بر اساس حکم ابلاغ شده به دو سال حبس، دو میلیون تومان جریمه نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

این فعال سیاسی در تاریخ ۱ خرداد نیز اعلام کرد که حکم صادره توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تایید شده و توسط وکیلش به وی ابلاغ شده است.

لازم به ذکر است که این فعال سیاسی در تاریخ ۲۶ بهمن ماه سال ۹۳ بازداشت و به بند دو-الف، بازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسداران در زندان اوین، منتقل شد. وی پس از سه ماه و با پایان دوران بازجویی به بند هشت این زندان منتقل شد و نهایتا در تاریخ ۲۱ تیرماه ۱۳۹۴ پس از حدود پنج ماه بازداشت موقت به قید وثیقه تا زمان پایان دادرسی از زندان آزاد شد.

پیش‌تر وکلای این فعال سیاسی، آقای دکتر نعمت احمدی و خانم زینب مظفری به این حکم اعتراض کرده و پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارجاع داده شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید