خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, گزارش تصویری  >  روستایی در کنار نفت اما بی‌بهره از آب و گاز/ تصاویر

روستایی در کنار نفت اما بی‌بهره از آب و گاز/ تصاویر

خبرگزاری هرانا – روستاهای بخش غیزانیه به عنوان بزرگ‌ترین بخش شهرستان اهواز از آب شرب خانگی و گاز بی‌بهره هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، بخش غیزانیه یکی از سه بخش تابعه و بزرگترین بخش شهرستان اهواز است که در بخش شرقی اهواز در مسیرهای اهواز به ماهشهر، رامشیر و رامهرمز واقع شده است .

۸۰ روستا در این بخش واقع شده و بیش از ۲۵ هزار نفر جمعیت در آن ساکن هستند . شغل اکثر ساکنین کشاورزی و دامپروری است. این بخش به عنوان یکی از بزرگترین میادین نفتی کشور به شمار می آید و علاوه بر واقع شدن شرکت های نفت و گاز کارون و مارون، شرکت ملی حفاری ایران و پتروشیمی مارون در این بخش، در مسیر ترانزیت بنادر کشور نیز قرار دارد.

روستاهای بخش غیزانیه از آب شرب خانگی و گاز بی بهره هستند. از دیگر مشکلات این بخش می‌ توان به عدم آنتن دهی تلفن همراه، عدم امکانات بهداشتی، نبود جاده بین روستایی، کمبود مدارس راهنمایی و دبیرستان، نبود اینترنت و … اشاره کرد.

محمود آریاخاکی، مدیر امور آب و فاضلاب روستایی اهواز به ایسنا گفته است: “عملیات حفاری و کارگزاری خط انتقال آب شرب روستای قجریه دو شهرستان آغاز شده است و با کارگزاری این خط انتقال، آب شرب روستای فاقد آب قجریه دو پایدار می‌شود”.

وی با بیان این‌که طول این خط لوله حدود ۲ کیلومتر است، افزود: “عملیات کارگزاری ۲ کیلومتر خط انتقال با حمایت بخشداری و شورای اسلامی این روستا و همچنین تلاش نیروهای آب و فاضلاب روستایی شهرستان اهواز در حال انجام است. اهالی روستای قجریه ۲ با افت فشار و قطعی آب شرب مواجه هستند و با اتمام و بهره‌برداری از عملیات کارگزاری خط لوله پلی اتیلن ۱۱۰ مشکل تامین آب شرب این روستا حل خواهد شد. روستای قجریه دو از توابع بخش اسماعیلیه شهرستان اهواز است و ۶۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۴۰۰ نفر را تحت پوشش دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید