خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  تشکیل پرونده برای احمدی‌نژاد/ وقت دادگاه مشایی تعیین نشده است

تشکیل پرونده برای احمدی‌نژاد/ وقت دادگاه مشایی تعیین نشده است

خبرگزاری هرانا – غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه از تشکیل پرونده برای محمود احمدی‌نژاد خبر داد و تاکید کرد که وی دارای شاکی خصوصی است. محسنی اژه‌ای در مورد پرونده اسفندیار رحیم مشایی اظهار کرد که “هنوز وقت دادگاه تعیین نشده و دادگاه اشکالاتی داشت که با دادسرا صحبت شده تا رفع شود. امیدوار هستم طول نکشد، در مورد برخی اشکالات به نظر دادگاه می‌رسید دادسرا پیگیر است که آنها را برطرف کند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات احمدی‌نژاد و اینکه آیا ایشان برابر قانون مرتکب جرمی شده است؟ گفت: “اینکه آیا پرونده‌ای برای ایشان تشکیل شده و اتهامی متوجه ایشان هست یا نه باید بگویم، بله پرونده‌ای تشکیل شده و شاکی خصوصی هم دارد. اما در مورد درخواست کناره‌گیری، ایشان به رئیس‌جمهور گفته کنار برو او هم می‌تواند بگوید کنار نمی‌روم”.

وی در مورد پرونده مشایی و اینکه زمان رسیدگی هنوز تعیین نشده است، اظهار داشت: “هنوز وقت دادگاه تعیین نشده و دادگاه اشکالاتی داشت که با دادسرا صحبت شده تا رفع شود. امیدوار هستم طول نکشد، در مورد برخی اشکالات به نظر دادگاه می‌رسید دادسرا پیگیر است که آنها را برطرف کند”.

پیشتر عباس پوریانی رئیس کل محاکم انقلاب درباره آخرین وضعیت پرونده مشایی گفته بود: “این پرونده به دادگاه انقلاب ارسال شده است”.

روز ۲۶ اسفند سال ۹۶ بود که دادسرای عمومی و انقلاب تهران در اطلاعیه اعلام کرد: «حسب دستور قضایی بازپرس دادسرای عمومی تهران اسفندیار رحیم‌مشایی توسط مأمورین پلیس دستگیر و به‌منظور انجام تحقیقات بازداشت شد.»

رحیم مشایی دو روز پیش از بازداشت خود با حضور مقابل سفارت انگلستان در تهران، حکم حمید بقایی، معاون اجرایی دولت دهم را آتش زد و در ادعاهای خود دستگاه قضایی را متهم به گرفتن دستور از انگلیس و ملکه انگلیس برای صدور این حکم کرد.

عباس جعفری دولت آبادی دادستان دهم تیر ماه سال جاری اعلام کرد که کیفرخواست پرونده مشایی با سه عنوان اتهامی صادر شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید